Související celebrity

Životopis

Lucie Bílá má celou letku Andělů a Slavíků. Vydala řadu alb a zazářila v muzikálových rolích. Jako první popová zpěvačka vystoupila na festivalu Pražské jaro.

Tato hvězda české umělecké scény se původně vyučila dámskou krejčovou. Košilové límečky ale vyměnila za tvrdé rockové formace Rock-Automat a Arakain. Tehdy se ještě Lucie Bílá jmenovala Hana Zaňáková. V 80. letech 20. století si jí všiml producent Petr Hannig, který jí napsal nezapomenutelný hit Neposlušné tenisky. A zpěvačka Lucie Bílá byla na světě. K tomu se přidalo veleúspěšné album Missariel a první divadelní úspěchy.

LUCIE BÍLÁ TAJNĚ ZPOPELNILA MAMINKU

Lucie Bílá získala Cenu Thálie

O většinu dalších hitů se postarala textařka Gábina Osvaldová spolu se skladatelem Ondřejem Soukupem. Do širšího povědomí se Lucie Bílá dostala díky provokativní písni Láska je láska, nasledovaly hity Trouba, Amor Magor, Most přes minulost nebo Haňa, Zaňa, které takřka zlidověly. Úspěch přinesly také písně eSeMeS, Ave Maria či Zpíváš mi requiem. Úzce spolupracuje i klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Excelovala v muzikálech Dracula, Krysař, Excalibur nebo v Carmen. Za Johanku z Arku získala v roce 2000 divadelní Cenu Thálie. V divadle Ta Fantastika, které spoluvlastní, Lucie Bílá uvedla hudební Láska je láska. Zahrála si i v několika filmech. Její jméno zdobí např. komedie Král Ubu, pohádka Princezna ze mlejna nebo muzikálový snímek V peřině.

Bílá se stala zpěvačkou dvacetiletí 

Hudební Anděly Akademie populární hudby Lucie Bílá získala několikrát v kategorii Zpěvačka roku. V roce 2011 byla v této soutěži jmenována zpěvačkou dvacetiletí. Zlatých slavíků má nepočítaně. Celou letku, ostatně stejně jako Andělů.

Ještě větší popularitu diváků si získala v roli porotkyně a hledačky talentů v show Česko Slovensko má talent. Životní zážitky, moudra i zkušenosti vtěsnala do tří knih. V dobách, kdy byl na politickém vrcholu Václav Klaus, byla Lucie Bílá jeho velkou podporovatelkou.

V Českém slavíkovi 2021 Lucie Bílá skončila druhá. Rok nato vyhrála a stala se i absolutní vítězkou. 

S Kratochvílem má Bílá syna Filipa

LUCIE BÍLÁ: PRVNÍ NOC S KOLOUŠKEM

Mezi její první lásky patřil herec Tomáš Holý. V roce 1995 porodila Lucie Bílá svému tehdejšímu příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa. O sedm let později se provdala za pozounistu a zpěváka Stanislava Penka. Manželství nakonec skončilo rozvodem.

Stejný osud postihl i vztah s muzikantem Václavem Noidem Bártou, který byl po dvou letech manželství své o hodně starší ženě nevěrný s mladou produkční karlínského divadla. Poté se Lucie Bílá zamilovala do provozního Petra Makovičky. I tento vztah ztroskotal.

Filipiho Bílá potkala na muzikálu Carmen

O LUCII BÍLÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2015 se v životě Slavice objevil další muž, o 17 let mladší Radek Filipi. Poprvé se potkali v říjnu na muzikálu Carmen. V prosinci 2016 pro zpěvačku začal pracovat jako roadmanažer. A už začátkem roku 2017 se Radek Filipi nastěhoval k Lucii Bílé do Otvovic.

V listopadu 2017 Lucie Bílá na sociální síti napsala, že práce zvítězila nad vztahem a stala se opět nezadanou. V létě 2018 se pár k sobě vrátil.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Natalia Kličko
Natalia Kličko