Lucie Bílá | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Lucie Bílá má doma celou letku Andělů a Slavíků. Vydala řadu alb a zazářila v několika výrazných muzikálových rolích. Jako historicky první popová zpěvačka vystoupila na festivalu Pražské jaro.

Tato hvězda české umělecké scény se původně vyučila dámskou krejčovou. Košilové límečky ale vyměnila za tvrdé rockové formace Rock-Automat a Arakain. Tehdy se ještě Lucie Bílá jmenovala Hana Zaňáková. V osmdesátých letech si jí všiml producent Petr Hannig, který jí napsal nezapomenutelný hit Neposlušné tenisky. A zpěvačka Lucie Bílá byla na světě. K tomu se přidalo veleúspěšné album Missariel a první divadelní úspěchy.

LUCIE BÍLÁ TAJNĚ ZPOPELNILA MAMINKU

O většinu dalších hitů se postarala textařka Gábina Osvaldová spolu se skladatelem Ondřejem Soukupem. Do širšího povědomí se Lucie Bílá dostala díky provokativní písni Láska je láska, nasledovaly hity Trouba, Amor Magor, Most přes minulost nebo Haňa, Zaňa, které takřka zlidověly. Úspěch přinesly také písně eSeMeS, Ave Maria či Zpíváš mi requiem. Úzce spolupracuje i klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Lucie Bílá excelovala v muzikálech Dracula, Krysař, Excalibur nebo v Carmen. Za Johanku z Arku získala v roce 2000 divadelní Cenu Thálie. V divadle Ta Fantastika, které spoluvlastní, uvedla hudební Láska je láska. Zahrála si i v několika filmech. Její jméno zdobí například komedie Král Ubu, pohádka Princezna ze mlejna nebo muzikálový snímek V peřině

Hudební Anděly Akademie populární hudby získala Lucie Bílá několikrát v kategorii Zpěvačka roku. V roce 2011 byla v této soutěži jmenována zpěvačkou dvacetiletí. Zlatých slavíků má nepočítaně. Celou letku, ostatně stejně jako Andělů.

Ještě větší popularitu diváků si získala v roli porotkyně a hledačky talentů v show Česko Slovensko má talent. Životní zážitky, moudra i zkušenosti vtěsnala do tří knih. V dobách, kdy byl na politickém vrcholu Václav Klaus, byla Lucie Bílá jeho velkou podporovatelkou.

LUCIE BÍLÁ: PRVNÍ NOC S KOLOUŠKEM

Mezi její první lásky patřil herec Tomáš Holý. V roce 1995 porodila Lucie Bílá svému tehdejšímu příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa. O sedm let později se provdala za pozounistu a zpěváka Stanislava Penka. Manželství nakonec skončilo rozvodem.

Stejný osud postihl i vztah s muzikantem Václavem Noidem Bártou, který byl po dvou letech manželství své o hodně starší ženě nevěrný s mladou produkční karlínského divadla. Poté se Lucie Bílá zamilovala do provozního Petra Makovičky, kterého si v roce 2012 vzala. I tento vztah ztroskotal.

O LUCII BÍLÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2015 se v životě Slavice objevil další muž, o 17 let mladší Radek Filipi. Poprvé se potkali v říjnu na muzikálu Carmen. V prosinci 2016 pro zpěvačku začal pracovat jako roadmanažer. A už začátkem roku 2017 se Radek Filipi nastěhoval k Lucii Bílé do Otvovic.

V listopadu 2017 Lucie Bílá na sociální síti napsala, že práce zvítězila nad vztahem a stala se opět nezadanou. V létě 2018 se pár k sobě vrátil.

 

Články o celebritě

Agáta Prachařová bojuje s koronavirem po svém: Šít neumí, tak dělá aspoň „taxikářku“ Agáta Prachařová bojuje s koronavirem po svém: Šít neumí, tak dělá aspoň „taxikářku“ Hrozba nakažení virem COVID-19 odkrývá, jak se zdá, skutečné lidské charaktery. Někdo si stěžuje,… číst článek
Šije celá země: Nejen Bílá s Havlovou vyrábí roušky! Kdo přiložil ruku k dílu? Šije celá země: Nejen Bílá s Havlovou vyrábí roušky! Kdo přiložil ruku k dílu? Nový trend mezi českými hvězdami? V těchto těžkých dnech je to nepochybně šití látkových roušek,… číst článek
Bílá oslavuje narozeniny nejdůležitějšího muže života: Z Filípka je už chlap! Bílá oslavuje narozeniny nejdůležitějšího muže života: Z Filípka je už chlap! Přestože po boku „testosteronového anděla“ našla zpěvačka Lucie Bílá (53) vytoužený partnerský klid… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)