Petr Hannig | Celebwiki.cz

Petr Hannig

Datum narození: 20. 1. 1946
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: hudebník, producent, politik

Související celebrity

Životopis

Muzikant a producent Petr Hannig, několikanásobný kandidát na senátora či poslance a šéf Strany zdravého rozumu, pohořel také v prezidentských volbách 2018.

Po střední umělecko-průmyslové škole v Turnově, kde se stal uměleckým kovářem, Petr Hannig vystudoval obory varhany, dirigování a skladba na Pražské konzervatoři. Ve studiu skladby pokračoval ještě na Hudební akademii múzických umění.

PETR HANNIG: LUCII BÍLOU JSEM ZAMYKAL

V letech 1968 až 1969 Petr Hannig spolupracoval s Dusty Springfield, Tomem Springfieldem (New Seakers) nebo skladatelem Johnem Cameronem. Se začátkem normalizace, kdy byly uzavřeny hranice, musel přerušit veškeré kontakty s britskou hudební scénou.

Poté léta působil jako redaktor Československého rozhlasu a zároveň frontman kapely Maximum Petra Hanniga. Objevil řadu umělců, z nichž nejvýznamnější je rozhodně Hana Zaňáková, jíž vymyslel pseudonym Licie Bílá. Napsal pro ni startovní hit její kariéry Neposlušné tenisky (1985).

Kromě Lucie Bílé Petru Hannigovi za své úspěchy na tehdejší české hudební scéně vděčí mj. Vítězslav Vávra, Petra Černocká nebo Zdeněk Izer. Petr Hannig spolupracoval s osobnostmi, jako jsou či byli Hana Hegerová, Lenka Kořínková, Dara Rolins, Stanislav Hložek, Iveta Bartošová, Petr Sepéši nebo Michal Prokop.

S politikou začal Petr Hannig koketovat roku 2002. Od té doby se opakovaně marně pokoušel dostat do Senátu, a to v řadě míst Česka. Ve volbách 2016 to bylo v obvodu č. 19 - Praha 11. Kandidoval za Stranu zdravého rozumu (Rozumní), jejímž se stal předsedou. Podobně neúspěšný byl i v několika kláních o křeslo ve Sněmovně a též třeba ve volbách do Evropského parlamentu 2014.

V červenci 2017 zpěvák, skladatel, producent, hudební vydavatel a politik Petr Hannig oznámil svou kandidaturu na prezidenta České republiky ve volbách 2018. Do boje o Hrad se vydal s heslem Buďme hrdí! Nepostoupil ani do druhého kola. Ve volbách 2018 se rozhodl znovu zabojovat o senátorské křeslo, což mu opět nevyšlo. Vypadl v prvním kole.

O PETRU HANNIGOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Hannig v roce 1989 ovdověl. Jeho syn Jan (narozen 1972), který se stal docentem statistiky, roku 1998 přesídlil do Spojených států.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Soukup, těhotná Alex a tisíc příznivců: Zeman slaví 6 let na Hradě, z USA dorazili i Babišovi Soukup, těhotná Alex a tisíc příznivců: Zeman slaví 6 let na Hradě, z USA dorazili i Babišovi Prezident Miloš Zeman v neděli na Pražském hradě poděkoval několika stovkám svým příznivcům za podpo... číst článek
ONLINE: Bělobrádek skončí jako šéf. Volby vyhrála ODS, ANO i ČSSD propadly ONLINE: Bělobrádek skončí jako šéf. Volby vyhrála ODS, ANO i ČSSD propadly V druhém kole senátních voleb nejvíc uspěli kandidáti ODS, která získala deset křesel. Naopak vládní... číst článek
Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Volby mají své vítěze, ale také poražené. Volební propadáky přitom zažily i známé tváře. Ať už matad... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil