Janis Sidovský | Celebwiki.cz

Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Langmajer a Gondíková jsou svoji! V.I.P. obřadu přihlíželo 300 celebrit! Langmajer a Gondíková jsou svoji! V.I.P. obřadu přihlíželo 300 celebrit! Zatímco ještě v pátek tvrdili, že je to jen vtip a jedná se o reklamu na připravované pokračování… číst článek
Markéta Konvičková o módě z Andělů: Čouhá nám tu sláma z bot! Markéta Konvičková o módě z Andělů: Čouhá nám tu sláma z bot! Nejenom producent a manažer hvězd Janis Sidovský (51) byl během slavnostního galavečera při příležitosti… číst článek
Producent Janis Sidovský se obul do Andělů: Trapné děkovačky a špinavé oblečení hvězd! Producent Janis Sidovský se obul do Andělů: Trapné děkovačky a špinavé oblečení hvězd! Předávání cen Anděl 2019 přirovnal producent a manažer hvězd Janis Sidovský (51) k hospůdce páté… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Foret
Michal Foret
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Olympik
Olympik
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta