Janis Sidovský | Celebwiki.cz

Janis Sidovský

Datum narození: 21.1.1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Kouzelná premiéra Čarodějky plná hvězd: Andrea s Pedritkem i Zounar jako hastroš! Kouzelná premiéra Čarodějky plná hvězd: Andrea s Pedritkem i Zounar jako hastroš! Rudý koberec před divadlem, majestátní výzdoba jako na Halloweenu a hlavně velkolepý program v podobě… číst článek
Svatba číslo 2 muzikálového krasavce Michala Bragagnola: Málem ji nestihnul! Svatba číslo 2 muzikálového krasavce Michala Bragagnola: Málem ji nestihnul! Přestože sólista Národního divadla Michal Bragagnolo (28) již jednu svatbu „na zkoušku“ absolvoval,… číst článek
Dámy, vytáhněte kapesníčky! Fešák z Fantoma opery se oženil! Dámy, vytáhněte kapesníčky! Fešák z Fantoma opery se oženil! Pohledný muzikálový zpěvák Michal Bragagnolo (28) již před nějakým časem zarmoutil všechny své fanoušky,… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ric Ocasek
Ric Ocasek
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Olympik
Olympik
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Ivan Král
Ivan Král
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák