Janis Sidovský

Datum narození: 21. 1. 1968
Profese: manažer, producent
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patří mezi nejvlivnější osobnosti českého šoubyznysu. Manažer a producent Janis Sidovský zpropagoval desítky divadelních představení a kulturních akcí. Spolupracoval se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou nebo s diskolegendou Michalem Davidem. Podílel se i na rozjezdu TV Barrandov. Přes dvacet let s ním žije zpěvák Pavel Vítek.

Po střední průmyslové škole potravinářské technologie nastoupil Janis Sidovský na obor divadelní věda Filosofické fakulty University Karlovy. Od mládí se věnoval tanci. Získal i angažmá v taneční skupině Pop balet, se kterou vystupoval také v zahraničí.

Připravoval televizní pořady Pelíšky slavných nebo Královny popu. Propagoval muzikály West Side Story, Bídníci nebo veleúspěšného Draculu. Podílel se i na koncertech a turné mnoha hvězd. Stal se specialistou na public relations. Své zkušenosti předával Janis Sidovský také na přednáškách.

Na TV Barrandov přišel Sidovský v roce 2007. Postupem času se vypracoval až na programového ředitele televize. Patří mimoto mezi zakládající členy nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Spolupracoval i s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Po mnohaletém partnerství uzavřel v roce 2006 registrované partnerství s Pavlem Vítkem. Jan Sidovský a Pavel Vítek žijí v domě kousek od Karlštejna. O čtyři roky později se stal Sidovský vítězem ankety Gaystar 2010. Homosexuály podpořil i v pražském průvodu Prague Pride 2011.

 

Články o celebritě

Červený koberec premiéry Fantoma Opery: Standa Hložek, Mašlíková i Kuklová s maminkou! Červený koberec premiéry Fantoma Opery: Standa Hložek, Mašlíková i Kuklová s maminkou! Do limitu 1000 osob na kulturní akce v současném nouzovém stavu se vešla i premiéra očekávaného návr... číst článek
Pohřeb Mira Žbirky (†69) celý záznam: Obřad s prezidentkou a Babišem, Černocká se dovnitř nedostala Pohřeb Mira Žbirky (†69) celý záznam: Obřad s prezidentkou a Babišem, Černocká se dovnitř nedostala Jen pozvaní hosté se v pátek od 14 hodin ve strašnickém krematoriu loučili s Miroslavem Žbirkou (†69... číst článek
Dojemné vyznání Pavlu Vítkovi: 34 let společného života Dojemné vyznání Pavlu Vítkovi: 34 let společného života S nádherným romantickým vyznáním svému partnerovi přišel producent Janis Sidovský (53). Zavzpomínal ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Jan Žižka
Jan Žižka
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala