Emil Adamec | Celebwiki.cz

Emil Adamec

Datum narození: 11.11.1972
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: sochař, urbanista, krajinný architekt, monarchista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sochař a urbanista Emil Adamec v roce 2017 oznámil svůj záměr kandidovat ve volbách 2018 na funkci prezidenta, a to s heslem Předám moc králi! O post na Hradě se ucházel již roku 2013.

Dětství prožil na vesnici, kde prý pracoval v hutích. Po studiu oboru zahradní a krajinářská architektura na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně a sochařství na Akademii výtvarných umění v Praze se Emil Adamec zaměřoval především na kamenné plastiky pro veřejná prostranství.

EMIL ADAMEC - CO NAPSAL PRO REFLEX

V rámci své umělecké kariéry cestoval po světě. Žil v bezmála třech desítkách zemí. Pět let Emil Adamec též pracoval pro bývalého pražského starostu a senátora Petra Bratského jako sochař, urbanista a architekt, přičemž vytvořil urbanistický projekt Jihozápadního města, který se ale nerealizoval.

Nějakou dobu vedl Lašské muzeum v Sedlištích ve Slezsku. Pro pražskou Letenskou pláň Emil Adamec navrhl na místo bývalého Stalinova pomníku postavit jezdeckou sochu krále Karla IV.; pro Žerotínský zámek v Novém Jičíně rovněž jezdeckou sochu, tentokrát císaře Karla I. Habsbursko-Lotrinského.

Již v srpnu 2012 Emil Adamec oznámil kandidaturu na hlavu státu v prezidentských volbách 2013. Kvůli své propagaci monarchismu, k němuž se veřejně přihlásil, byl považován za recesistu, nikoli za vážného uchazeče o post na Hradě. Svůj zájem stát se prezidentem oznámil i roku 2017. Do voleb 2018 se rozhodl vstoupit s heslem Předám moc králi!

Emil Adamec působil mj. v Hongkongu, kde si našel manželku Lixiu, jejímž otcem je významný čínský sochař To Šui Ming.

 

Další Umělci

zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Zuzana Růžičková
Zuzana Růžičková
zobrazit profil Monika Asterová
Monika Asterová
zobrazit profil Jonáš Ledecký
Jonáš Ledecký
zobrazit profil Karel Štědrý
Karel Štědrý
zobrazit profil Michaela Hořejší
Michaela Hořejší
zobrazit profil František Ringo Čech
František Ringo Čech
zobrazit profil Antonín Kratochvíl
Antonín Kratochvíl