Josef Toman

Josef Toman

Místo narození: Cheb
Profese: stratég, analytik, konspirační teoretik

Související celebrity

Životopis

Stratég Josef Toman, jenž v minulosti pracoval pro známé americké univerzity a v Česku vedl American Institute, se stal jedním z kandidátů na post prezidenta ČR ve volbách 2018.

Po roce 1968 Josef Toman (narozen 1949) emigroval do USA, kde si rok a půl vydělával a potom pokračoval ve vysokoškolských studiích. Později pracoval pro dvě nejznámější univerzity v jižní Kalifornii, a to California Institute of Technology a University of California Los Angeles. V Česku vedl American Institute, který se zaměřoval na výuku strategie a ekonomiky.

„Jsem rebel, který nesnáší lež, přetvářku, podlost, podlézavost, zradu, což jsou bohužel vlastnosti většiny našich politiků. V Československu mi vadili komunisté, v USA kapitalisté a v ČR prakticky všichni, co se drží u koryta a kteří pod rouškou budování demokracie vytvořili z naší republiky nový protektorát,“ napsal Josef Toman, který se označuje za konspiračního teoretika, v profilu na svém webu.

Do prezidentských voleb 2018 se stratég a analytik Josef Toman rozhodl jít jako nezávislý kandidát. Jako hlava státu by podle svého vyjádření z ČR chtěl udělat neutrální stát s pakty o vojenské pomoci a mírovými dohodami s okolními státy. „Je nutno změnit režim, vystoupit z EU a NATO,“ tvrdí.

I na ekonomické problémy má Josef Toman jasné názory, jako např.: „Musíme uzavřít tunely, které jsou stejně velké jako státní rozpočet a co nejrychleji zdvojnásobit minimální mzdu a navýšit důchody o 50 procent. Pro začátek. To nebude problém, poněvadž jenom oficiální odliv kapitálu do zahraničí je přibližně 400 miliard ročně, neboli 100 tisíc korun ročně na každého českého zaměstnance.“

V pozici prezidenta by Josef Toman, který o kandidatuře na Hrad uvažoval již před volbami 2014 a v minulosti se aktivně účastnil odporu proti umístění amerického radaru do Brd, také chtěl „skoncovat s imigrací a nedovolit náboženské a jiné praktiky, které jsou v rozporu a našim ústavním pořádkem“.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Robert Hájek
Robert Hájek
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Jaroslav Zahrádka
Jaroslav Zahrádka
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský