Vratislav Kulhánek | Celebwiki.cz

Vratislav Kulhánek

Datum narození: 20.11.1943
Přezdívka: Luboš
Místo narození: České Budějovice
Profese: ekonom, manažer
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ekonom Vratislav Kulhánek, bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, neuspěl v prezidentských volbách 2018, v nichž kandidoval za obnovenou ODA.

Absolvent VŠE a European Business School v Praze Vratislav Kulhánek, který poté pracoval mj. v českokrumlovském Okresním stavebním podniku, byl od roku 1987 evidován jako kandidát StB a o rok později jako agent s krycím jménem Luboš. Ekonom spolupráci s tajnou službou odmítl a na základě svědectví bývalých pracovníků StB bylo jeho jméno soudem očištěno.

VRATISLAV KULHÁNEK - VOLIČ JIŘÍHO DRAHOŠE

Po ředitelování ve společnosti Robert Bosch České Budějovice přešel Vratislav Kulhánek do automobilky Škoda Auto, kde v nejvyšších manažerských funkcích strávil deset let, tedy do roku 2007. V té době působil také jako prezident Sdružení automobilového průmyslu a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy. Mezi roky 2004 a 2008 stál v čele Českého svazu ledního hokeje.

V červenci 2005 se Vratislav Kulhánek stal společníkem poradenské firmy Industrial Advisors, v listopadu 2007 předsedou správní rady společnosti AAA Auto, dále pak prezidentem Czech Institute of Directors a též členem výboru Asociace exportérů. Od roku 1993 střídal pozice v statutárních orgánech Pojišťovny Kooperativa. Dříve působil mj. ve správní radě UK v Praze.

Pro vstup do politiky se ekonom a úspěšný manažer Vratislav Kulhánek, jenž byl v letech 1968 až 1970 členem KSČ, rozhodl v třiasedmdesáti letech, kdy oznámil svou kandidaturu do prezidentských voleb 2018, a to pod hlavičkou vzkříšené Občanské demokratické aliance. ODA, vedená Pavlem Sehnalem, jehož prý Vratislav Kulhánek zná z parkoviště, mu slíbila jak potřebných padesát tisíc podpisů pro nominační petici, tak finanční podporu. V prezidentských volbách 2018 nepostoupil do druhého kola. Z devíti kandidátů skončil poslední.

Zálibou Vratislava Kulhánka se staly automobilové závody. V 70. letech 20. století jezdil se Škodou 110 R v závodech jako spolujezdec. Hrával první ligu ve volejbale a rád běhal. Ani v pokročilém věku nepřestal s tenisem.

O VRATISLAVU KULHÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vratislav Kulhánek je rozvedený. V prvním manželství se mu narodily dvě dcery. Jeho partnerkou je někdejší manažerka v dřevařském průmyslu, jednatelka nadnárodní firmy Bohuslava Bračíková, která má již dospělou dceru.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Drahoše stála kampaň 50 milionů, Horáčka 39 a Topolánka 18. Kolik dali ze svého? Drahoše stála kampaň 50 milionů, Horáčka 39 a Topolánka 18. Kolik dali ze svého? Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám bývalý premiér do ní… číst článek
Prezidentské volby 2018: Volební preference a průzkumy Prezidentské volby 2018: Volební preference a průzkumy Kdo se stane příštím prezidentem České republiky? Kdo je favoritem? Na tyto otázky odpovídají průzkumy… číst článek
Drahoš zakončil kontaktní kampaň. „Hrajeme proti Rusům,“ burcoval Horáček Drahoš zakončil kontaktní kampaň. „Hrajeme proti Rusům,“ burcoval Horáček Jiří Drahoš skončil s kontaktní kampaní před druhým kolem prezidentských voleb. V pražské Lucerně… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Roman Janoušek
Roman Janoušek
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Ivan Šterzl
Ivan Šterzl
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Olga Hrzánová manekýna
Olga Hrzánová manekýna
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová