Související celebrity

Životopis

Michal Horáček je úspěšným textařem a podnikatelem, který založil sázkovou kancelář Fortuna. Štěstí se od něj odvrátilo při prezidentských volbách 2018.

Už odmala chtěl být Michal Horáček psavcem. „Na sešity jsem si psal Michal Horáček – spisovatel,“ vzpomíná. Z pražské fakulty žurnalistiky ho ale vyrazili. Zfalšoval totiž povolenku do USA a místo za Atlantik doletěl do chládku ruzyňské věznice.

MICHAL HORÁČEK A MAJETKOVÝ STRIPTÝZ 

Cestu k sázkám našel u dostihů

Byl na dně, ale oklepal se. Největší výhry i prohry zažil v prostředí černých dostihových sázek. Na koně Michal Horáček sázel už od patnácti. Když vyhrál, bylo fajn, když prohrál, nebylo na chleba. O dostizích publikoval v zahraničních časopisech. Propsal se až k americké ceně Excellence in Journalism a ke stipendiu.

Roku 1986 přešel do týdeníku Mladý svět. To už byl deset let ženatý s novinářkou Rut Vavákovou, s níž měl syna Filipa a dceru Rut. Manželství se ale po více než třiceti letech rozpadlo.

Populární písně psal společně s Petrem Hapkou

Michal Horáček a Petr Hapka spolu s řadou zpěváků vytvořili alba V peziónu Svět, Citová investice, Mohlo by tu být i líp, Strážce plamene či výběr největších hitů Benefice černých koní. Michal Horáček byl také hlavním tvůrcem neobvyklého hudebního lyrikálu Kudykam.

Ke hvězdám Michala Horáčka vynesly desítky šlágrů pro Hanu Hegerovou, Richarda Müllera nebo Michaela Kocába. S Petrem Hapkou založil iniciativu MOST, která donutila komunisty usednout ke kulatému stolu s Václavem Havlem.

V květnu 2012 se oženil znova. Po pětileté známosti si vzal o 26 let mladší milenku Michaelu Hořejší, kostýmní výtvarnici, se kterou má dceru Julii (narozena 2011). Zamiloval se do ní při tvorbě básnického muzikálu Kudykam.

Michal Horáček je renesanční osobnost. Díky Fortuně, sázkařskému kolosu s miliardovými obraty, královsky zbohatl. Jeho majetek se počítá na stovky milionů. Tři roky stál v čele Akademie populární hudby udělující ceny Anděl. Jako charismatický předseda poroty si podmanil i televizní obrazovky. Ve druhé řadě Česko hledá SuperStar dohlížel na vítězství Vlasty Horvátha. V roce 2011 složil doktorát z antropologie. Napsal několik knih.

O MICHALU HORÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zkoušel i kandidaturu na prezidenta

Michal Horáček 3. listopadu 2016 oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky. Do kampaně se rozhodl vložit až zákonných 50 milionů korun, všechny peníze mají být jen od něj a jeho ženy. Na startu kampaně zmínil, že nebude spojený s žádnou politickou stranou, finanční skupinou ani reklamní agenturou. Neprobojoval se však ani do druhého kola.

 

Články o celebritě

Střelba ve studiu Michaela Kocába! Proč zmáčkl Hapka (†70) spoušť? Střelba ve studiu Michaela Kocába! Proč zmáčkl Hapka (†70) spoušť? V tehdy zbrusu novém nahrávacím studiu Michaela Kocába (67) došlo k výstřelu z pistole. Kulka vyletě... číst článek
Křest knihy Hany Hegerové (†89): Alkohol tekl proudem! Dorazil i vnuk Matouš (40) Křest knihy Hany Hegerové (†89): Alkohol tekl proudem! Dorazil i vnuk Matouš (40) Nová kniha o životě Hany Hegerové (†89), na které zpěvačka spolupracovala se spisovatelem Tomášem Pa... číst článek
Ivana Trumpová v džínovém overalu: Bývalé špionce sahala na prsa! Ivana Trumpová v džínovém overalu: Bývalé špionce sahala na prsa! Ta se tedy vybarvila! Bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa (75), Češka Ivana Trump... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Jozef Síkela
Jozef Síkela
zobrazit profil Tomáš Petera
Tomáš Petera
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter
zobrazit profil Karel Komárek
Karel Komárek