Marek Hilšer | Celebwiki.cz

Marek Hilšer

Datum narození: 23. 3. 1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018. Zato se stal senátorem.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit.

Čtyři roky nato Marek Hilšer stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. V senátních volbách 2018 se rozhodl kandidovat v obvodu č. 26 - Praha 2. V druhém kole porazil nestraníka za Piráty Libora Michálka.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala ještě VŠE. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Sofie.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Šokující výsledek průzkumu! Češi by chtěli za prezidenta… Šokující výsledek průzkumu! Češi by chtěli za prezidenta… Tak z tohohle průzkumu budou mít vrásky na čele především sympatizanti hnutí Milion chvilek pro demo... číst článek
Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Dohlíží nad Českou televizí i osudem jejího šéfa Petra Dvořáka. Právě rada ČT totiž jmenuje a odvolá... číst článek
Marek Hilšer: Zkusí Hrad podruhé Marek Hilšer: Zkusí Hrad podruhé

Do dalších voleb hlavy státu sice zbývá hodně času, už teď se ale hlásí další zájemce. 

číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil