Marek Hilšer | Celebwiki.cz

Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018. Zato se stal senátorem.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit.

Čtyři roky nato Marek Hilšer stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. V senátních volbách 2018 se rozhodl kandidovat v obvodu č. 26 - Praha 2. V druhém kole porazil nestraníka za Piráty Libora Michálka.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala ještě VŠE. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Sofie.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Brusel je mu bližší než Praha: Adept na lídra Pirátů řeší koupi Babiše Číňany Brusel je mu bližší než Praha: Adept na lídra Pirátů řeší koupi Babiše Číňany U Pirátů se rozhoduje o tom, kdo povede kandidátku třetí nejsilnější sněmovní strany do evropských… číst článek
Svatby, těhotenství i narozené děti. Jak rok 2018 změnil politikům životy? Svatby, těhotenství i narozené děti. Jak rok 2018 změnil politikům životy? I politici jsou jen lidi. Tak je potkávají radostné a bohužel někdy i smutné události. Těch radostných… číst článek
Lidé sází na návrat Klause na Hrad. Bookmakeři věří Fischerovi a Klausovi ml. Lidé sází na návrat Klause na Hrad. Bookmakeři věří Fischerovi a Klausovi ml. Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů senátor Pavel Fischer… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka