Pavel Stodůlka | Celebwiki.cz
Pavel Stodůlka

Pavel Stodůlka

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Havířov
Profese: kandidát hnutí Nezávislí na senátora ve volbách 2020, lékař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Pavel Stodůlka v senátních volbách 2020 za hnutí Nezávislí postoupil z 2. místa do druhého kola, a to za obvod číslo 78 - Zlín.

Po Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci Pavel Stodůlka absolvoval atestace I. a II. stupně v oboru oftalmologie. Jako první oční lékař v Česku a Rakousku získal evropský odborný titul FEBOS-CR. Vyučuje na Lékařské fakultě UK, přednáší na mezinárodních kongresech a vede kurzy pro zahraniční oční lékaře.

Na svém kontě má Pavel Stodůlka ještě další prvenství: první Čech - člen výboru odborných společností AECOS (Americko-evropský kongres oční chirurgie) a ESCRS (Evropská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů).

Je organizátorem a prezidentem Zlínského a Pražského očního festivalu, na nichž se setkávají čeští i zahraniční oční lékaři. Pavel Stodůlka operoval např. někdejšího prezidenta Václava Klause či houslového virtuose Václava Hudečka. Vrátil zrak pacientovi, který byl 53 let slepý.

Do senátních voleb 2020 bezpartijního Pavla Stodůlku poslalo hnutí Nezávislí získat křeslo v horní komoře za obvod č. 78 - Zlín. Uspěl v prvním kole, z něhož postoupil do druhého, a to z 2. místa.

Pavel Stodůlka je ženatý. S manželkou Janou má syna a dceru.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Vlasta Čtvrtníčková
Vlasta Čtvrtníčková
zobrazit profil Michal Janotka
Michal Janotka
zobrazit profil Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal