Michaela Hořejší

Profese: scénografka, výtvarnice kostýmů

Související celebrity

Životopis

Scénografka Michaela Horáčková, rozená Hořejší, je ženou multimilionáře, textaře, podnikatele, zakladatele Fortuny a kandidáta na prezidenta ve volbách 2018 Michala Horáčka.

Po střední škole vystudovala Michaela Hořejší scénografii na JAMU v Brně. „Mým úkolem je vizualizovat nějakým zajímavým, neotřelým způsobem daný text, dané téma. Vezmu si scénář, čtu ho a začínám si to vizualizovat, začínám to vidět před sebou,“ prozradila o své práci manželka Michala Horáčka, multimilionáře a kandidáta na post hlavy státu.

MICHAELA HORÁČKOVÁ A DALŠÍ ADEPTKY NA 1. DÁMU

Michaela Hořejší oblékala herce a herečky snad ve všech divadlech Česka. Jako scénografka a kostýmní výtvarnice navázala spolupraci mj. s Hudebním divadlem Karlín, Divadlem Bez zábradlí nebo s Národními divadly v Praze i v Brně.

Originální oděvy navrhla i pro básnický muzikál Kudykam. Při práci na něm se zamilovala do svého budoucího manžela Michala Horáčka. Michaela Horáčková, rozená Hořejší, pracovala i pro televizi a film. Její modely zahalují mj. herce Kryštofa HádkaBobulích nebo zpěváka Michala Malátného ve filmu Chyťte doktora.

Jak Michaela Horáčková řekla, když její manžel v prezidentských volbách 2018 uspěje, ona sama by ráda více pomáhala potřebným, např. odmítnutým dětem či nevyléčitelně nemocným.

O MICHAELE HORÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Stejně jako Ivana Zemanová je druhou manželkou Miloše Zemana, i Michaela je druhou chotí svého muže. Vzali se roku 2012. S první ženou Rut HoráčkovouMichal Horáček dospělé potomky Filipa a Rut, s Michaelou dceru Julii (narozena 2011).

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Popelka patří mezi nejoblíbenější pohádky holčiček. Pro Alenu Šeredovou (41) se sen stal realitou, k... číst článek
Eva Josefíková z Princezna a půl království: Natáčela jsem s bezohlednými slepicemi! Eva Josefíková z Princezna a půl království: Natáčela jsem s bezohlednými slepicemi! Královskou dceru hraje už potřetí a přiznává, že asi i naposledy. Herečka Eva Josefíková (29) se ve ... číst článek
Mladé ženy v boji o Hrad: Horáčkovy dělí 27 let, u Zemanů to je 21 let Mladé ženy v boji o Hrad: Horáčkovy dělí 27 let, u Zemanů to je 21 let S americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho francouzským protějškem Emmanuelem Macronem se začal... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Libuše Márová
Libuše Márová
zobrazit profil Jana Zelenková
Jana Zelenková
zobrazit profil Antonín Kratochvíl
Antonín Kratochvíl
zobrazit profil Michal Ožibko
Michal Ožibko
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Michael Kratochvíl
Michael Kratochvíl
zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová