Sára Saudková | Celebwiki.cz

Sára Saudková

Datum narození: 14. 4. 1967
Místo narození: Zábřeh na Moravě
Profese: fotografka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Fotografka a podnikatelka Sára Saudková začínala jako modelka u slavného Jana Saudka, s nímž poté i žila. Nakonec se dala dohromady s jeho synem Samuelem Saudkem.

Sára Saudková vystudovala pražskou Vysokou školu ekonomickou. Od roku 1991 pózovala Janu Saudkovi, fotit začala v roce 1999. Zaměřuje se převážně na akty. Spolupracovala ale také například s Pražskou komorní filharmonií. Nasnímala i portréty režiséra Miloše Formana, herečky Simony Stašové nebo tanečníka Vlastimila HarapeseSára Saudková se dokázala proslavit neméně, než její bývalý partner. Vystavuje v Česku, Německu, Francii, Itálii nebo v daleké Austrálii.

Fotografka Sára Saudková také uváděla v televizi pořad s lehce erotickým nábojem Peříčko. Ráda cvičí pilates nebo nasává energii přes jógu. Má smysl pro charitu a je ochotná se třeba i svléci, jako v případě kalendáře (to už jí bylo skoro padesát!), jehož prodej měl pomoci s prevencí AIDS. Její vztah s Janem Saudkem nakonec nevyšel. Zamiloval se do ní ale jeho syn Samuel Saudek, se kterým má dceru Sáru a syny Samuela, Jana a Oskara.

 

Články o celebritě

Další Umělci

zobrazit profil Jaroslav Róna
Jaroslav Róna
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Roman Pomajbo
Roman Pomajbo
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Pavel Kožíšek
Pavel Kožíšek
zobrazit profil Monika Asterová
Monika Asterová
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein