Ivo Valenta | Celebwiki.cz

Ivo Valenta

Datum narození: 3. 8. 1956
Místo narození: Čeladná
Profese: 4. senátor za obvod č. 81. - Uherské Hradiště, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Miliardář Ivo Valenta, od roku 1991 spolumajitel společnosti Synot, byl jako nestraník do voleb 2020 vyslán Soukromníky obhájit křeslo v Senátu za obvod číslo 81 - Uherské Hradiště.

Pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem Iva Valenty byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku.

IVO VALENTA JAKO ANDREJ BABIŠ

Podnikat Ivo Valenta začal roku 1989. Koupil bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po Sametové revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec).

Společnost Synot se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Ivo Valenta usedl do křesla předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 Ivo Valenta založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (posléze 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách 2014 Ivo Valenta vybojoval jako bezpartijní za Stranu soukromníků ČR post v Senátu za obvod č. 81 - Uherské Hradišti. Rozhodl se pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996, ale neuspěl.

V krajských volbách 2016 byl Ivo Valenta zvolen zastupitelem Zlínského kraje. Od října 2018 seděl necelý rok také v Zastupitelstvu města Zlín. Na post rezignoval, aby se mohl plně věnovat zejména funkci senátora.

V prosinci 2018 podala česká organizace Transparency International na magistrát města Zlína podnět k prošetření možného střetu zájmů. Důvodem bylo podezření, že Ivo Valenta ovládá regionální televizi TV Brno 1.

Do voleb 2020 Iva Valentu vyslali Soukromníci post v horní komoře obhájit.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>> 

O IVU VALENTOVI ČTĚTE ZDE>>

Ivo Valenta je ženatý; čtyři dcery a syna.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu „Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu Senát dnes zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuj... číst článek
Zeman truchlí za „přítele“ a poradce: Ve Slušovicích se rozloučí s exsenátorem Čubou Zeman truchlí za „přítele“ a poradce: Ve Slušovicích se rozloučí s exsenátorem Čubou Rodina a přátelé se dnes v půl čtvrté odpoledne naposledy rozloučí s Františkem Čubou, bývalým předs... číst článek
Soukromníky dál povede Bajer. Valenta jim radil spolupráci s Klausem ml. i SPD Soukromníky dál povede Bajer. Valenta jim radil spolupráci s Klausem ml. i SPD Stranu soukromníků ČR dál povede dosavadní předseda Petr Bajer, prvním místopředsedou byl opět zvole... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček