Lukáš Bartoň | Celebwiki.cz

Lukáš Bartoň

Datum narození: 30.1.1981
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik České pirátské strany, výzkumný pracovník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Lukáš Bartoň byl Českou pirátskou stranou vyslán do parlamentních volbách 2017 jako její lídr v Plzeňském kraji a získal poslanecký mandát.

Výzkumný pracovník Lukáš Bartoň se stal šéfem Zkušebny provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě začal působit roku 2008, kdy vyučoval na Katedře konstruování strojů.

O LUKÁŠI BARTOŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Bartoň absolvoval studijní stáž na Manchester metropolitan univerzity, kde se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Později pracoval jako externí konstruktér pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy se zabýval mj. konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny.

Členem České pirátské strany se Lukáš Bartoň stal roku 2012. Neúspěšně kandidoval v komunálních volbách 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 a města Plzeň. Stejně dopadl i v krajských volbách 2016.

Ve volbách 2013 se Lukáš Bartoň pokusil získat poslanecký mandát, avšak do Sněmovny se nedostal. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Plzeňském kraji a byl zvolen poslancem.

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská