Lukáš Bartoň | Celebwiki.cz
Lukáš Bartoň

Lukáš Bartoň

Datum narození: 30. 1. 1981
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik České pirátské strany, výzkumný pracovník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Lukáš Bartoň byl Českou pirátskou stranou vyslán do parlamentních volbách 2017 jako její lídr v Plzeňském kraji a získal poslanecký mandát.

Výzkumný pracovník Lukáš Bartoň se stal šéfem Zkušebny provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě začal působit roku 2008, kdy vyučoval na Katedře konstruování strojů.

O LUKÁŠI BARTOŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Bartoň absolvoval studijní stáž na Manchester metropolitan univerzity, kde se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Později pracoval jako externí konstruktér pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy se zabýval mj. konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny.

Členem České pirátské strany se Lukáš Bartoň stal roku 2012. Neúspěšně kandidoval v komunálních volbách 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 a města Plzeň. Stejně dopadl i v krajských volbách 2016.

Ve volbách 2013 se Lukáš Bartoň pokusil získat poslanecký mandát, avšak do Sněmovny se nedostal. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Plzeňském kraji a byl zvolen poslancem.

 

Články o celebritě

Na vodu i s mírnou „hladinkou“. Poslanci jsou pro povolit vodákům alkohol Na vodu i s mírnou „hladinkou“. Poslanci jsou pro povolit vodákům alkohol Vodáci by mohli plout po některých úsecích řek a vod s alkoholem v krvi bez hrozby pokuty. Počítá s ... číst článek
Dvouleté děti školky dál nebudou muset brát. ODS ve Sněmovně zarazila změnu Dvouleté děti školky dál nebudou muset brát. ODS ve Sněmovně zarazila změnu Spuštění reformy financování regionálního školství bude pravděpodobně o rok odloženo na září 2019. N... číst článek
Levný alkohol ve Sněmovně: Všichni se dušují, že nepijí Levný alkohol ve Sněmovně: Všichni se dušují, že nepijí Jako bonus, který nikdo nevyužívá, se jeví laciné pití v Poslanecké sněmovně. Z poslanců, které Aha!... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Radek Rozvoral
Radek Rozvoral
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská