Lukáš Bartoň | Celebwiki.cz

Lukáš Bartoň

Datum narození: 30.1.1981
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik České pirátské strany, výzkumný pracovník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Lukáš Bartoň byl Českou pirátskou stranou vyslán do parlamentních volbách 2017 jako její lídr v Plzeňském kraji a získal poslanecký mandát.

Výzkumný pracovník Lukáš Bartoň se stal šéfem Zkušebny provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě začal působit roku 2008, kdy vyučoval na Katedře konstruování strojů.

O LUKÁŠI BARTOŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Bartoň absolvoval studijní stáž na Manchester metropolitan univerzity, kde se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Později pracoval jako externí konstruktér pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy se zabýval mj. konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny.

Členem České pirátské strany se Lukáš Bartoň stal roku 2012. Neúspěšně kandidoval v komunálních volbách 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 a města Plzeň. Stejně dopadl i v krajských volbách 2016.

Ve volbách 2013 se Lukáš Bartoň pokusil získat poslanecký mandát, avšak do Sněmovny se nedostal. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Plzeňském kraji a byl zvolen poslancem.

 

Články o celebritě

Levný alkohol ve Sněmovně: Všichni se dušují, že nepijí Levný alkohol ve Sněmovně: Všichni se dušují, že nepijí Jako bonus, který nikdo nevyužívá, se jeví laciné pití v Poslanecké sněmovně. Z poslanců, které Aha!… číst článek
Levná kantýna pro poslance: Jak se chlastá ve Sněmovně Levná kantýna pro poslance: Jak se chlastá ve Sněmovně Naši drazí poslanci. Odhlasovali si snížení přirážky na jídla a nápoje ve sněmovních restauracích.… číst článek
Levná jídla pro poslance: Kvůli kritice Aha! sněmovna mění pravidla! Jenže má to háček… Levná jídla pro poslance: Kvůli kritice Aha! sněmovna mění pravidla! Jenže má to háček… Drzost, slovíčkaření anebo nevědomost? Grémium Sněmovny, v němž je vedení komory a předsedové klubů,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil František Čuba
František Čuba