Lukáš Bartoň | Celebwiki.cz

Lukáš Bartoň

Datum narození: 30.1.1981
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik České pirátské strany, výzkumný pracovník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Lukáš Bartoň byl Českou pirátskou stranou vyslán do parlamentních volbách 2017 jako její lídr v Plzeňském kraji a získal poslanecký mandát.

Výzkumný pracovník Lukáš Bartoň se stal šéfem Zkušebny provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě začal působit roku 2008, kdy vyučoval na Katedře konstruování strojů.

O LUKÁŠI BARTOŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Bartoň absolvoval studijní stáž na Manchester metropolitan univerzity, kde se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Později pracoval jako externí konstruktér pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy se zabýval mj. konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny.

Členem České pirátské strany se Lukáš Bartoň stal roku 2012. Neúspěšně kandidoval v komunálních volbách 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 a města Plzeň. Stejně dopadl i v krajských volbách 2016.

Ve volbách 2013 se Lukáš Bartoň pokusil získat poslanecký mandát, avšak do Sněmovny se nedostal. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Plzeňském kraji a byl zvolen poslancem.

 

Další Politici

zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek