Ondřej Kolek | Celebwiki.cz
Ondřej Kolek

Ondřej Kolek

Datum narození: 27. 3. 1979
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: člen České pirátské strany, chemik, výzkumný pracovník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Chemik a výzkumný pracovník Ondřej Kolek se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany v Libereckém kraji. Neuspěl, stejně jako ve volbách do EP 2019.

Po Gymnázium U Balvanu v Jablonci nad Nisou a Vysoké škole chemicko-technologickou v Praze Ondřej Kolek pracoval jako specialista a manažer výzkumných projektů. Působil mj. ve společnostech Crytur, Elmarco, CxI při TUL či Atotech, kde se jeho náplní práce stal vývoj nových řešení v oblasti protikorozní ochrany.

Členem České pirátské strany se Ondřej Kolek stal roku 2011. Ve volbách 2016, stejně jako čtyři rok předtím, kandidoval do krajského zastupitelstva, ale neuspěl.

předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, se Ondřeji Kolkovi nepodařilo získat poslanecký mandát. Do parlamentních voleb 2017 jej Piráti vyslali jako svého lídrem v Libereckém kraji. Neuspěl, stejně jako ve volbách do Evropského parlamentu 2019.

Mezi největší zájmy Ondřeje Kolka patří Piráti. Dříve se intenzivně věnoval chovu sklípkanů, přírodě, cestování a četbě.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Jan Graubner
Jan Graubner
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Petra Němcová
Petra Němcová
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Robin Ondráček
Robin Ondráček