Sasha Baron Cohen

Sasha Baron Cohen

Datum narození: 13. 10. 1971
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Výška: 191 cm
Profese: komik, herec, spisovatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Sasha Baron Cohen, který byl opakovaně nominován na Oscara, se proslavil rolemi ve filmech Ali G Indahouse, Borat či Brüno Gehard nebo v seriálu Agent (The Spy).

Studoval historii na Christ's College v Cambridgi, kde se zapojil do univerzitního dramatického spolku. V roce 1998 Sasha Baron Cohen vytvořil postavu Aliho G, satirického rappera ze Staines v Middlesexu.

Na Oscara byl Sasha Baron Cohen nominován v kategorii Nejlepší adaptovaný scénář v roce 2007 za komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu a v roce 2021 za pokračování s názvem Boratův navázaný telefilm.

Sasha Baron Cohen dostal dva Zlaté glóby, a to v kategorii Nejlepší herec - komedie/muzikál za své výkony v již zmíněných snímcích Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu a Boratův navázaný telefilm.

Tato cena Sashovi Baronu Cohenovi unikla za vedlejší roli v historickém dramatu Chicagský tribunál.

Mezi nominace na Zlatý glóbus Sashi Barona Cohena patří role úředníka přeškoleného na špióna Massadu, který se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi v seriálu Agent (The Spy).

Objevil se v řadě dalších filmů, např. Diktátor, Talladega Nights, Sweeney Todd nebo Les Misérables. Hlavní roli agenta Sasha Baron Cohen ztvárnil také v seriálu Who Is America?

V roce 2010 se Sasha Baron Cohen oženil s australskou herečkou Islou Fisher. Mají tři děti.

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová