Zdeněk Hřib | Celebwiki.cz

Zdeněk Hřib

Datum narození: 21.5.1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Kauza kolem úřednické čtvrti v Letňanech: Mezi Babiše a Hřiba vstoupil miliardář Sehnal. Co navrhuje? Kauza kolem úřednické čtvrti v Letňanech: Mezi Babiše a Hřiba vstoupil miliardář Sehnal. Co navrhuje? Spor mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) ohledně… číst článek
Zeman na Žofíně slavil s Číňany Zeman na Žofíně slavil s Číňany Vylepšování vztahů s Čínou měl včera na programu prezident Miloš Zeman (74). Proto zavítal na Žofíně… číst článek
Zeman šil do Horáčka za pomluvu. Útočil i na „škodícího“ Hřiba a „hysterku“ Gretu Zeman šil do Horáčka za pomluvu. Útočil i na „škodícího“ Hřiba a „hysterku“ Gretu Miloš Zeman v nedělním pořadu S prezidentem v Lánech promluvil o abolici pro Andreje Babiše (ANO),… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová