Zdeněk Hřib | Celebwiki.cz

Zdeněk Hřib

Datum narození: 21. 5. 1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Smutek i přes zákaz vdovy Olgy! Pieta za Jiřího Menzela (†82) plná věnců a dojetí Smutek i přes zákaz vdovy Olgy! Pieta za Jiřího Menzela (†82) plná věnců a dojetí Na poslední rozloučení s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem (†82) od časného rána mířili jeho přátel... číst článek
Pieta za Jiřího Menzela (†82): Svíčky na chodníku! Geislerová v černé, Preiss mluvil o setkání před smrtí Pieta za Jiřího Menzela (†82): Svíčky na chodníku! Geislerová v černé, Preiss mluvil o setkání před smrtí Fanoušci a přátelé se u pražského Rudolfina naposledy loučili s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem (... číst článek
Hejtmanům před volbami kraluje Půta, za ním je Běhounek a Netolický, zjistil průzkum Hejtmanům před volbami kraluje Půta, za ním je Běhounek a Netolický, zjistil průzkum Krajské volby se rychle blíží, k urnám půjdeme už 2. a 3. října. Ještě před nimi se ale podívejme na... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Markéta Monsportová
Markéta Monsportová
zobrazit profil Aleš Cabicar
Aleš Cabicar
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Milan Rychtařík
Milan Rychtařík