Zdeněk Hřib

Datum narození: 21. 5. 1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Politici si připomněli konec války Politici si připomněli konec války Čelní představitelé České republiky si včera připomněli v Praze u Národního památníku na Vítkově 76.... číst článek
Čaputová uctila výročí konce války na podpatcích a v černých šatech. Co řekli evropští lídři? Čaputová uctila výročí konce války na podpatcích a v černých šatech. Co řekli evropští lídři? Evropské země si v sobotu připomínají 76. výročí Dne vítězství nad nacismem, který de facto znamenal... číst článek
Zeman jmenoval generálku, šéfa BIS ne. Na Vítkově vstal z vozíku, na Hradě káral za oblek Zeman jmenoval generálku, šéfa BIS ne. Na Vítkově vstal z vozíku, na Hradě káral za oblek Česká republika si v sobotu připomíná 76. výročí konce druhé světové války v Evropě. Čelní politici ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík