Zdeněk Hřib

Datum narození: 21. 5. 1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem. Do voleb 2022 jej Piráti vyslali post obhájit.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib se věnuje publikování

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Obhájí Hřib post pražského primátora?

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

Do komunálních voleb 2022 Zdeňka Hřiba Piráti vyslali post primátora obhájit.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2022 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Až 77 tisíc uprchlíků si v ČR našlo práci. „Důkaz, že nepřichází zneužívat systém,“ vzkázal Rakušan Až 77 tisíc uprchlíků si v ČR našlo práci. „Důkaz, že nepřichází zneužívat systém,“ vzkázal Rakušan Skoro 77.000 Ukrajinců, kteří museli do Česka uprchnout před ruskou invazí, si již našlo práci. Podl... číst článek
Těla Gabčíka, Kubiše a dalších nemají pořádný hrob! Černochová a Hřib pro Blesk: Je čas na nápravu Těla Gabčíka, Kubiše a dalších nemají pořádný hrob! Černochová a Hřib pro Blesk: Je čas na nápravu Česko i Slovensko si letos připomněly 80 let atentátu na arcilotra Reinharda Heydricha. Ač je téměř ... číst článek
Multihvězdná premiéra recitálu Marta: Kubišová (79) po kolapsu dorazila! Jak je na tom? Multihvězdná premiéra recitálu Marta: Kubišová (79) po kolapsu dorazila! Jak je na tom? Dlouho očekávaný recitál Marta se ve čtvrtek večer dočkal své slavnostní premiéry. Tu si nenechalo u... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Rostislav Vyzula
Rostislav Vyzula
zobrazit profil Tomáš Raždík
Tomáš Raždík
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Pavel Fischer
Pavel Fischer
zobrazit profil Jan Pošvář
Jan Pošvář
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Jaroslav Chalupský
Jaroslav Chalupský