Zdeněk Hřib | Celebwiki.cz

Zdeněk Hřib

Datum narození: 21.5.1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

„Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli „Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli Opoziční lídři se v úterý sešli, aby řešili situaci kolem auditu o údajném střetu zájmů Andreje Babiše… číst článek
Hřiby stále rostou, mykologové ale varují Hřiby stále rostou, mykologové ale varují Houbařská sezona letos nebere konce. Závěr listopadu je teplý, a tak stále rostou i hřiby. Mykologové… číst článek
„Táhni, estébáku!“ křičeli na Babiše na Národní. Ten StB i ultimátum z Letné odmítl „Táhni, estébáku!“ křičeli na Babiše na Národní. Ten StB i ultimátum z Letné odmítl Za skandování a pískání zhruba 15 protestujících v neděli ráno premiér a předseda hnutí ANO Andrej… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Jiří Peřina
Jiří Peřina
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček