Zdeněk Hřib | Celebwiki.cz

Zdeněk Hřib

Datum narození: 21. 5. 1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Útok na české politiky? Česko vyhostilo dva Rusy, Babiš sundal roušku, Hřib si ulevil Útok na české politiky? Česko vyhostilo dva Rusy, Babiš sundal roušku, Hřib si ulevil Napjatě se očekávalo, co Andrej Babiš (ANO) v pátek odpoledne na narychlo svolané tiskovce oznámí. P... číst článek
Hamáček chce kvůli kauze ruského agenta exemplární trest: Ohrozilo to spoustu životů Hamáček chce kvůli kauze ruského agenta exemplární trest: Ohrozilo to spoustu životů Ten, kdo do veřejného prostoru vypustil informaci o údajném příjezdu ruského agenta s ricinem do Pra... číst článek
„Cítím se jako nesvobodný člověk.“ Babiše koronakrize zasáhla, Hřib by měl spolupracovat „Cítím se jako nesvobodný člověk.“ Babiše koronakrize zasáhla, Hřib by měl spolupracovat Do Česka měl v nedávné době dorazit spolupracovník ruské ambasády, který dostal za úkol zlikvidovat ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin