Zdeněk Hřib | Celebwiki.cz

Zdeněk Hřib

Datum narození: 21.5.1981
Místo narození: Slavičín
Profese: politik České strany pirátské, primátor Prahy, lékař
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lékař Zdeněk Hřib se v komunálních volbách 2018 stal jako člen České strany pirátské jejím pražským lídrem a v listopadu byl zvolen primátorem.

Vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií Zdeněk Hřib absolvoval stáž na Tchaj-wanu.

ZDENĚK HŘIB SLÍBIL PRAZE MILION STROMŮ

Zdeněk Hřib pracoval mj. pro akciovou společnost MD Access a byl vedoucím sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv. Roku 2012 začal šéfovat obecně prospěšnou společnost Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví.

Publikoval řadu článků v domácích i zahraničních médiích. V lednu 2018 se Zdeněk Hřib za Piráty stal členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Působil v několika pracovních skupinách k tématům informatiky a kvality služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU.

Do komunální politiky se tehdy nestraník Zdeněk Hřib pokusil vstoupit za Českou stranu pirátskou ve volbách 2014. Do Zastupitelstva hlavního města Prahy se nedostal. Již jako člen strany se stal pražským lídrem Pirátů ve volbách 2018 a tudíž také jejich kandidátem na post primátora, jímž byl v listopadu zvolen.

O ZDEŇKU HŘIBOVI ČTĚTE ZDE>>

Zdeněk Hřib pochází z rodiny architektů, je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Hrad zkouší tlačit na Číňany: Když pošlete do Česka peníze, Zeman přeci jen poletí Hrad zkouší tlačit na Číňany: Když pošlete do Česka peníze, Zeman přeci jen poletí Pokud by čínští zástupci byli během dubnového summitu 17+1 ochotni uzavřít s českými podnikateli… číst článek
Zeman o tanci s Babišovou i „nátlaku“ dcery: Přibral díky pudinku a políbení Zeman o tanci s Babišovou i „nátlaku“ dcery: Přibral díky pudinku a políbení Nabral už sedm kilo a střídal teď jednu společenskou akci za druhou. Prezident Miloš Zeman v pořadu… číst článek
Zeman do Číny nepojede, pošle Hamáčka. A řekl, za co se má Rusko stydět Zeman do Číny nepojede, pošle Hamáčka. A řekl, za co se má Rusko stydět Kolem vztahů Česka s Čínou, Tchaj-wanem a Ruskem je poslední dobou rušno. Kvůli tomu, že Číňané v… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher