Peter Hromádka

Peter Hromádka

Datum narození: 31. 5. 1970
Místo narození: Trenčín
Profese: lékař a politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Peter Hromádka je dalším z předních lékařů, které TOP 09 vyslala do senátních voleb v říjnu 2016, a to v obvodě Liberec. Pracuje ve zdejší nemocnici jako chirurg, zkušenosti má z komunální politiky.

Peter Hromádka rozhodně není chirurgem řadovým. Stal se přednostou libereckého chirurgického centra a primářem všeobecné chirurgie v krajské nemocnici. Trenčínský rodák žije rovněž v Liberci. Medicínu vystudoval v Hradci Králové.

Peter Hromádka napsal řadu odborných publikací, je členem mnoha odborných společností, je specialistou na chirurgii hrudníku. Zkušenosti získal jako lékař záchranné služby, u níž působil deset let.

Ačkoli Ještěd je vysoký, Peter Hromádka se zdaleka neomezuje jen na Liberec a okolí. Byl lékařem expedice v Himaláji, zúčastnil se v roce 1996 výpravy na Mount Everest. Věnuje se i experimentální chirurgii, přednáší na celostátní i mezinárodní úrovni.

K politice Peter Hromádka přičichl v zastupitelstvu města Liberec. Zvolen byl v roce 2014 jako nestraník a získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů. V následujícím roce přenechal zastupitelský mandát kolegovi.

Peter Hromádka neváhá kritizovat vládu ČSSD, ANO a lidovců. "Nynější vláda prosazuje nebo se chystá prosadit zákony, které likvidují svobodu podnikání, zejména drobné podnikatele. Posiluje moc úředníků a ve snaze vše kontrolovat, obírá o soukromí i obyčejné občany," zdůvodnil svou kandidaturu do hroní komory parlamentu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

V senátních volbách na Liberecku v říjnu 2016 se proti Peteru Hromádkovi postavil Pavel Ploc, bývalý skokan na lyžích a exposlanec ČSSD. Někdejší předseda Senátu a někdejší kandidát na prezidenta Přemysl Sobotka z ODS se rozhodl mandát neobhajovat. ODS místo něj nominovala podnikatelku Martinu Budkovou Rycheckou.

 

Další Politici

zobrazit profil Michaela Matoušková
Michaela Matoušková
zobrazit profil Jaroslav Zámečník
Jaroslav Zámečník
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Bohumil Šimek
Bohumil Šimek
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála