Jaroslav Havelka

Jaroslav Havelka

Místo narození: Mělník
Profese: bývalý policista a politik

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Havelka tak trochu postavil svůj živto na neštěstí druhých. Nejprve byl přes 30 let v policejních funkcích, pak v roce 2016 kandidoval v Liberci jako člen KSČM do senátu. Zdůrazňoval, že uprchlíci představují bezpečnostní riziko.

Jaroslav Havelka vystudoval v Brně sociální pedagogiku, nastoupil ale k policii. Vlastně muselo jít o Veřejnou bezpečnost. Začínal totiž jako řadový pěšák, policejní kariéru po více než třech desetiletích končil jako okresní liberecký ředitel. Pak získal od ministerstva školství akreditaci a začal dělat pro úřady práce rekvalifikační kuzy. Týkaly se komerční bezpečnosti.

Do kategorie komerční bezpečnosti Jaroslavu Havelkovi příliš nezapadla uprchlická vlna. Evropská unie se v takovém případě měla podle Jaroslava Havelky postarat o ochranu svých hranic. Ačkoli Česko skoro žádné uprchlíky nehostilo, vyčítal Jaroslav Havelka vládě, že je k nám pouští. Uprchlíci ale zpravidla z Česka prchali jinam.

Senátorský post v Liberci v říjnu 2016 neohajoval bývalý předseda senátu z ODS Přemysl Sobotka. ČSSD nasadila bývalého skokana na lyžích Paval Ploce, TOP 09 chirurga Petera Hromádku, ANO pivovarníka Marka Vávru.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák
zobrazit profil Monika Jarošová
Monika Jarošová
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová