Lukáš Černohorský | Celebwiki.cz

Lukáš Černohorský

Datum narození: 19.11.1984
Místo narození: Dlouhá Lhota u Příbrami
Profese: politik České pirátské strany, IT analytik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

IT analytik Lukáš Černohorský, milovník společenského tance, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany Moravskoslezského kraje a byl zvolen poslancem.

Po střední průmyslové škole elektrotechnické Lukáš Černohorský absolvoval obor měřící a řídicí techniky Vysoké školy báňské. Pracoval jako IT analytik, tester poté jako projektový manažer.

LUKÁŠ ČERNOHORSKÝ PŘEDSEDOU KOMISE K OKD

V České pirátské straně si něco přes rok a půl vyzkoušel i funkci předsedy. Ve volbách 2010 kandidoval do Zastupitelstva města Ostravy, ale neuspěl. Stejně dopadl i v krajských volbách 2012. Marná byla i jeho snaha dostat se po Sněmovny, a to jak roku 2010, tak v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase.

Ve volbách 2016 se rozhodl vybojovat křeslo v Senátu v obvodu č. 73 – Frýdek-Místek, nesplnil však zákonnou věkovou hranici a kandidatura mu tak nebyla umožněna. Tehdy neprošel ani do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Moravskoslezském kraji a získal poslanecký mandát.

O LUKÁŠI ČERNOHORSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase se Lukáš Černohorský věnuje společenskému tanci, kterému propadl ještě jako teenager. Mezi jeho další zájmy patří elektronika a operační systémy. Začal se angažovat v Petice za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia.

 

Články o celebritě

Za Bakalou do Švýcarska policie nemůže. Komise k OKD je ve vakuu a čeká na „zázrak“ Za Bakalou do Švýcarska policie nemůže. Komise k OKD je ve vakuu a čeká na „zázrak“ Žádost sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD o předvedení finančníka… číst článek
Dojdou si pro Bakalu Dojdou si pro Bakalu Poslanci ze sněmovní vyšetřovací komise k OKD se jednomyslně shodli, že požádají policii, aby předvedla… číst článek
Bakalu přivede ke komisi k OKD policie? Poslancům došla trpělivost, žádají o pomoc Bakalu přivede ke komisi k OKD policie? Poslancům došla trpělivost, žádají o pomoc Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžební společnosti OKD požádá policii, aby předvedla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso