Lukáš Černohorský | Celebwiki.cz
Lukáš Černohorský

Lukáš Černohorský

Datum narození: 19. 11. 1984
Místo narození: Dlouhá Lhota u Příbrami
Profese: politik České pirátské strany, IT analytik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

IT analytik Lukáš Černohorský, milovník společenského tance, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany Moravskoslezského kraje a byl zvolen poslancem.

Po střední průmyslové škole elektrotechnické Lukáš Černohorský absolvoval obor měřící a řídicí techniky Vysoké školy báňské. Pracoval jako IT analytik, tester poté jako projektový manažer.

LUKÁŠ ČERNOHORSKÝ PŘEDSEDOU KOMISE K OKD

V České pirátské straně si něco přes rok a půl vyzkoušel i funkci předsedy. Ve volbách 2010 kandidoval do Zastupitelstva města Ostravy, ale neuspěl. Stejně dopadl i v krajských volbách 2012. Marná byla i jeho snaha dostat se po Sněmovny, a to jak roku 2010, tak v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase.

Ve volbách 2016 se rozhodl vybojovat křeslo v Senátu v obvodu č. 73 – Frýdek-Místek, nesplnil však zákonnou věkovou hranici a kandidatura mu tak nebyla umožněna. Tehdy neprošel ani do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Moravskoslezském kraji a získal poslanecký mandát.

O LUKÁŠI ČERNOHORSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase se Lukáš Černohorský věnuje společenskému tanci, kterému propadl ještě jako teenager. Mezi jeho další zájmy patří elektronika a operační systémy. Začal se angažovat v Petice za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia.

 

Články o celebritě

„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice „Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců při... číst článek
Bakala se směje poslancům i policii. V kauze OKD se nemá k výpovědi, zlobí se Pirát Bakala se směje poslancům i policii. V kauze OKD se nemá k výpovědi, zlobí se Pirát Prezident Miloš Zeman mluví o finančníkovi Zdeňku Bakalovi jako o nepříteli státu. Miliardář je pro ... číst článek
Za Bakalou do Švýcarska policie nemůže. Komise k OKD je ve vakuu a čeká na „zázrak“ Za Bakalou do Švýcarska policie nemůže. Komise k OKD je ve vakuu a čeká na „zázrak“ Žádost sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD o předvedení finančníka Zde... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný