Giuseppe Maiello | Celebwiki.cz
Giuseppe Maiello

Giuseppe Maiello

Datum narození: 10.6.1962
Místo narození: Neapol
Profese: politik České pirátské strany, pedagog, antropolog
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Antropolog a pedagog Giuseppe Maiello se v parlamentních volbách 2017 stal jedničkou kandidátky České pirátské strany Zlínského kraje.

Z rodné Neapole, kde vystudoval politické vědy východní Evropy se specializací na historii, Giuseppe Maiello přesídlil do Prahy, kde žije od roku 1985 a pracuje jako pedagog na Vysoké škole finanční a správní. Dále přednáší na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Fakultě společenských studií ve Vsetíně.

Kromě toho Giuseppe Maiello učil italštinu v Italském kulturním institutu v Praze a působil jako zvláštní badatel italského ministerstva obrany. Trvalý pobyt v Česku, respektive v ČSFR získal roku 1992. Od roku 2005 bojoval za záchranu Klánovického lesa před jeho zničením a přebudováním na golfové hřiště. V roce 2013 se díky změně územního plánu podařilo les zachránit.

Ve volbách 2010 byl Giuseppe Maiello jako člen Strany zelených zvolen na kandidátce subjektu s názvem Čas na změnu zastupitelem Městské části Praha-Klánovice. V komunálních volbách 2014 se za Liberálně ekologickou stranu neúspěšně pokusil probojovat do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Dvakrát mu štěstí nepřálo, když se snažil zasednout v Evropském parlamentu. V parlamentních volbách 2017 se Giuseppe Maiello již jako člen České pirátské strany stal jejím lídrem ve Zlínském kraji.

Pedagog a antropolog Giuseppe Maiello je autorem publikací Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy, Nástin dějin a literatury Lužických Srbů.

Se svou partnerkou Zorkou StarčevičovouGiuseppe Maiello tři děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Abdelhamid Abaaoud
Abdelhamid Abaaoud
zobrazit profil Petr Matějček
Petr Matějček
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler