Zdeňka Hamousová | Celebwiki.cz
Zdeňka Hamousová

Zdeňka Hamousová

Datum narození: 8. 6. 1961
Místo narození: Příbram
Profese: politička za hnutí ANO 2011, od roku 2014 senátorka, pedagožka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politička a pedagožka Zdeňka Hamousová, dlouholetá žatecká starostka, byla od roku 2014 senátorkou ANO 2011. Do voleb 2020 ji hnutí post za obvod číslo 6 - Louny obhájit nevyslalo.

Většinu profesního života Zdeňka Hamousová strávila ve školství v oboru speciální pedagogika. Od roku 1997 byla tři roky ředitelkou Základní školy praktické v Žatci. V té době začala také působit v představenstvu Žatecké teplárenské a v dozorčí radě společnosti Skládka Vrbička.

ZDEŇKA HAMOUSOVÁ ŘÍDILA POD PAROU

Do politiky se Zdeňka Hamousová neúspěšně pokusila vstoupit ve volbách v roce 2002, jako nestraník za subjekt Učitelé pro Žatec kandidovala do Zastupitelstva města Žatce.

Zvolena byla až v následujících volbách roku 2006, a to coby nestraník za Volbu pro město. V roce 2010 Zdeňka Hamousová mandát obhájila a navíc získala křeslo starostky. Úspěšná byla i v dalších volbách (v letech 2014 i 2018).

Opakovaně Zdeňka Hamousová kandidovala v krajských volbách v letech 2012 a 2016, a to stále jako nestraník, ala již pod křídly hnutí ANO 2011. V roce 2014 získala pro hnutí Andreje Babiše post v Senátu za obvod č. 6 - Louny.

V květnu 2020 Zdeňku Hamousovou horní komora vydala k trestnímu stíhání kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Nejde o její první střet se zákonem. Stíhaná byla kvůli podpisu dodatků smluv se společností Silnice Group bez schválení rady města. Policie trestní oznámení počátkem roku 2014 odložila.

O ZDEŇCE HAMOUSOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák