Kateřina Konečná

Datum narození: 21. 1. 1981
Místo narození: Nový Jičín
Profese: europoslankyně KSČM, 5. předsedkyně strany
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Kateřina Konečná byla v letech 2002 až 2014 poslankyní KSČM. Poté usedla do křesla v Evropském parlamentu. V roce 2021 se stala šéfkou strany.

Oba rodiče Kateřiny Konečné jsou komunisté a ona sama přiznává, že silně ovlivnili její politické smýšlení. Studovala na Masarykově univerzitě v Brně. Poslední rok dostudovala dálkově, protože jí začal mandát poslankyně. V roce 2003 získala titul bakaláře, roku 2009 titul inženýr.

KATEŘINA KONEČNÁ NEJMLADŠÍ ČESKOU POSLANKYNÍ

Do KSČM Konečná vstoupila roku 2005

Do Sněmovny byla Kateřina Konečná poprvé zvolena v roce 2002, když jí bylo pouhých 21 let. Tehdy ještě kandidovala jako nestranička, nicméně už za KSČM. Do strany vstoupila v roce 2005 (poněkud pozoruhodné je, že svého času označila za svůj politický vzor konzervativní pravicovou britskou ministerskou předsedkyni Margaret Thatcherovou).

Postupně se Kateřina Konečná vypracovala a strana ji označila za svou stínovou ministryni životního prostředí. V roce 2014 ji pak postavila do čela eurokandidátky, takže se s Miloslavem Ransdorfem a Jiřím Maštálkou stali komunistickými europoslanci.

Kateřina Konečná obhájila post v EP

Ve volbách 2019 Kateřina Konečná opět vedla komunistickou kandidátku. Mandát obhájila. Zvolena byla jako jediná česká komunistka (komunista neuspěl žádný).

Poté, co KSČM v parlamentních volbách 2021 vypadla z dolní komory a Vojtěch Filip rezignoval na post předsedy, šéfovské kormidlo převzala právě Kateřina Konečná.

Do voleb do Evropského parlamentu 2024 Kateřina Konečná vkročila z pozice členky KSČM coby lídryně uskupení STAČILO!. Koalici tvoří KSČM, Spojení demokraté - sdružení nezávislých (SD-SN) a „osobnosti“.

Konečná má pozoruhodné názory

Kateřina Konečná zaujala řadou svých výroků. V České televizi v listopadu 2013 řekla, že projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým. 
V dubnu 2019 se nachala slyšet, že „musíme vést třídní boj a zničit kapitalismus“ a
v únoru 2022 na Primě prohlásila, že na Ukrajinu nemají být poslány žádné zbraně.

O KATEŘINĚ KONEČNÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2008 se Kateřina Konečná vdala za Zdeňka Trousila. V roce 2015 přivedla na svět syna Šimona.

O VOLBÁCH DO EP 2024 ČTĚTE ZDE>>         

 

 

Články o celebritě

Znásilňují ženy a tahají je za auty, odsoudil Hamás Zdechovský. Konečná: „Lidské svinstvo“ Znásilňují ženy a tahají je za auty, odsoudil Hamás Zdechovský. Konečná: „Lidské svinstvo“ Děsivá zvěrstva Hamásu při útoku na Izrael se probírala i v nedělním Partii na CNN Prima News. Střet... číst článek
Benda o Blažkovi na oslavě Nejedlého: „Blbost sedět tam takhle dlouho.“ Rakušan chce vysvětlení Benda o Blažkovi na oslavě Nejedlého: „Blbost sedět tam takhle dlouho.“ Rakušan chce vysvětlení Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s proruským lobbistou Martinem Nejedlým bylo nevho... číst článek
KSČM propouští: Padáka dostal i „rebel“ Dolejš! Po 31 letech ve straně KSČM propouští: Padáka dostal i „rebel“ Dolejš! Po 31 letech ve straně KSČM po volebním propadáku šetří. Strana propouští i své zaměstnance. Bez práce tak zůstal po téměř ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jevhen Perebyjnis
Jevhen Perebyjnis
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Michail Gorbačov
Michail Gorbačov
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil František Vácha
František Vácha