Martin Juroška

Martin Juroška

Datum narození: 29. 4. 1976
Místo narození: Ostrava
Profese: politik KSČM, vysokoškolský pedagog, ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Martin Juroška, dlouholetý starosta městského obvodu Michálkovice, byl v komunálních volbách 2022 lídrem ostravské komunistické kandidátky.

Po střední hotelové škole Martin Juroška absolvoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě, kde po vojně získal doktorát a posléze tam působil jako pedagog.

MARTIN JUROŠKA A DALŠÍ KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA

Do politiky Martin Juroška vstoupil v komunálních volbách 2002, kdy zasedl do Zastupitelstva městského obvodu Ostrava Michálkovice. V roce 2006 vstoupil do KSČM a ve volbách mandát obhájil. Po volbách 2010 byl zvolen tamním starostou.

Juroška se podílí na hudebním festivalu

Ostravským zastupitelem se Martin Juroška stal roku 2006. V letech 2012 až 2016 byl členem Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Do komunálních voleb 2022 KSČM Martina Jurošku vyslala jako jedničku své ostravské kandidátky, a tudíž adepta na funkci primátora. Tím se znovu stal Tomáš Macura (hnutí ANO 2011).

Mezi koníčky Martina Jurošky patří literatura, vaření, filmy a hudba. Od roku 2013 se podílí na pořádání vyhlášeného michálkovického hudebního festivalu.

Martin Juroška je ženatý. Má syna a dceru.

 

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Martinů
Jaroslav Martinů
zobrazit profil Jiří Havránek
Jiří Havránek
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Josef Hájek
Josef Hájek
zobrazit profil Šinzó Abe
Šinzó Abe
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec