Jaroslav Větrovský | Celebwiki.cz

Jaroslav Větrovský

Datum narození: 31.7.1968
Místo narození: Tábor
Profese: senátor, učitel a politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Starosta města Mladá Vožice Jaroslav Větrovský ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí ANO. V horní komoře se hodlá zaměřit na podporu sportu a volnočasových aktivit mládeže.

Učitel Jaroslav Větrovský do politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl jako nestraník za ČSSD zvolen do Zastupitelstva města Mladá Vožice na Táborsku. Mandát v následujících volbách obhájil, a to za subjekt SNK-Nezávislí 2002 a navíc byl zvolen místostarostou. Po volbách 2006 se stal starostou města, stejně jako v letech 2010 a 2014. V tomto roce vyhrál soutěž Svazu měst a obcí ČR a získal titul nejlepšího starosty Jihočeského kraje pro období 2010 až 2014. Jaroslav Větrovský má za sebou i neúspěch - za hnutí Jihočeši 2012 se nedostal do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Ve volbách do Senátu PČR 2016 si jej jako nestraníka vybralo hnutí ANO za svého kandidáta na senátora v obvodu č. 13 – Tábor. „Již třetí volební období jsem starostou města Mladá Vožice. Mojí prioritou byl vždy rozvoj města a spokojenost lidí u nás. Mojí velkou láskou je sport a tělovýchova. Svoje zkušenosti z veřejné správy bych v Senátu rád využil na podporu rozvoje celého regionu, sportu a volnočasových aktivit mládeže,“ uvedl Jiří Větrovský na webových stránkách hnutí Andreje Babiše.

Po absolvování Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Jaroslav Větrovský pracoval jako učitel na základní škole v Mladé Vožici. Roku 2002 se stal ředitelem venkovské základní a mateřské školy v obci Ratibořské Hory.

Táborský rodák Jaroslav Větrovský je ženatý. S manželkou Janou mají dva syny – Jana a Jaroslava. Mezi jeho koníčky patří fotbal, tenis, lyžování, cyklistika, snowbording a četba. Má rád mj. literatura faktu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna