Tomáš Macura | Celebwiki.cz

Tomáš Macura

Datum narození: 6.5.1964
Místo narození: Karviná
Profese: politik hnutí ANO 2011, ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik Tomáš Macura, od listopadu 2014 primátor Ostravy, se v komunálních volbách 2018 stal lídrem ostravské kandidátky hnutí ANO 2011.

Po oboru finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické v Praze Tomáš Macura absolvoval MBA program na Prague International Business School. Poté pracoval mj. ve Státní bance československé nebo ve společnosti Walmark, kde byl generálním ředitelem a poté i jejím akcionářem.

TOMÁŠ MACURA A DALŠÍ KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA

V komunálních volbách 2014 tehdy nestraník Tomáš Macura vedl ostravskou kandidátku hnutí ANO 2011. V listopadu 2014 byl zvolen primátorem.

Poté se o Tomáši Macurovi mluvilo také v souvislosti s rodinným provozem horské chaty nebo podílu ve společnosti, která vlastní hotel na Srí Lance. Tvrdil, že kvůli politice byznys ukončil, finance tak dostala na starosti manželka.

V roce 2017 Tomáš Macura vstoupil do hnutí ANO, které jej do komunálních voleb 2018 vyslalo zopakovat vítězství a obhájit křeslo primátora Ostravy.

O TOMÁŠI MACUROVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Macura je ženatý a má dvě děti. Chová psy a kočky, pracuje v několika organizacích zabývajících se chovem domácích zvířat, stal se předsedou správní rady Nadace na pomoc zvířatům.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka