Tomáš Macura

Tomáš Macura

Datum narození: 6. 5. 1964
Místo narození: Karviná
Profese: bývalý politik hnutí ANO 2011, ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ještě jako politik hnutí ANO 2011 Tomáš Macura, od listopadu 2014 primátor Ostravy, po komunálních volbách 2022 opět post obhájil.

Po oboru finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické v Praze Tomáš Macura absolvoval MBA program na Prague International Business School. Poté pracoval mj. ve Státní bance československé nebo ve společnosti Walmark, kde byl generálním ředitelem a poté i jejím akcionářem.

TOMÁŠ MACURA A DALŠÍ KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA

Do ANO Macura vstoupil roku 2017

V komunálních volbách 2014 tehdy nestraník Tomáš Macura vedl ostravskou kandidátku hnutí ANO 2011. V listopadu 2014 byl zvolen primátorem.

Posléze se o Tomáši Macurovi mluvilo také v souvislosti s rodinným provozem horské chaty nebo podílu ve společnosti, která vlastní hotel na Srí Lance. Tvrdil, že kvůli politice byznys ukončil, finance tak dostala na starosti manželka.

V roce 2017 Tomáš Macura vstoupil do hnutí ANO, které jej do komunálních voleb 2018 vyslalo zopakovat vítězství a obhájit křeslo primátora Ostravy, což se mu podařilo. Lídrem byll i ve volbách 2022. Poté si post udržel. Stal se tak nejdéle sloužícím primátorem Ostravy.

V únoru 2023 Tomáš Macura oznámil, že se rozhodl odejí z hnutí ANO.

Macura se angažuje pro domácí zvířata

O TOMÁŠI MACUROVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Macura je ženatý a má dvě děti. Chová psy a kočky, pracuje v několika organizacích zabývajících se chovem domácích zvířat, stal se předsedou správní rady Nadace na pomoc zvířatům.

 

 

Články o celebritě

Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (ANO) podle osloveného politologa drtivě projel prezidentské volby, ... číst článek
Poražený prezidentského klání. Co bude s Babišem dál? Politologové: Může už útočit na Sněmovnu Poražený prezidentského klání. Co bude s Babišem dál? Politologové: Může už útočit na Sněmovnu Bezmála milion hlasů rozdíl a jasná porážka. Tak dopadl ve volbě Andrej Babiš (68). Otázka teď je, c... číst článek
Zeman vyklízí pole a zamíří do bungalovu. Co bude dělat nový prezident Pavel a co plánuje Babiš? Zeman vyklízí pole a zamíří do bungalovu. Co bude dělat nový prezident Pavel a co plánuje Babiš? Prezidentské volby 2023 jsou za námi a Miloše Zemana v březnu vystřídá generál Petr Pavel, který zís... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Róbert Teleky
Róbert Teleky
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Zuzana Ožanová
Zuzana Ožanová
zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Lukáš Semerák
Lukáš Semerák
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek