Petr Vokřál | Celebwiki.cz

Petr Vokřál

Datum narození: 19.1.1964
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: politik hnutí ANO 2011, manažer, podnikatel

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Vokřál, v letech 2014 až 2018 primátor Brna, se v komunálních volbách stal lídrem kandidátky moravské metropole hnutí ANO 2011.

Po gymnáziu Petr Vokřál absolvoval Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně. Po vojně pracoval mj. ve Výzkumném ústavu inženýrských staveb.

PETR VOKŘÁL SLÍBIL BRNU PODZEMNÍ DRÁHU

V roce 1992 Petr Vokřál nastoupil do společnosti .A.S.A., kde se vypracoval na generálního ředitele pro střední a východní Evropu. V letech 2002 až 2013 byl zodpovědným za obchodní aktivity firmy v sedmi zemích světa s více než 400 zaměstnanci. Z .A.S.A. odešel kvůli neshodám se španělskými akcionáři.

Do politiky stejně jako do hnutí ANO 2011 Petr Vokřál vstoupil roku 2014, kdy byl v komunálních volbách zvolen zastupitelem MČ Brno-Kníničky (rezignoval na jaře 2015) a města Brna, jehož se v listopadu stal primátorem. Po volbách 2016 zasedl i v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

V parlamentních volbách 2017 coby místopředseda hnutí Andreje Babiše Petr Vokřál neuspěl. Do komunálních voleb 2018 jej hnutí ANO vyslalo jako svého lídra brněnské kandidátky, tudíž obhájit post tamního primátora. Což se mu nepodařilo. V křesle ho nahradila Markéta Vaňková z ODS.

O PETRU VOKŘÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vokřál je rozvedený a má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Těhotná Jermanová: Babiš chtěl skončit, odmítli jsme. A proč nepozvali Zemana? Těhotná Jermanová: Babiš chtěl skončit, odmítli jsme. A proč nepozvali Zemana? Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) má porod za dveřmi. I přesto ji čeká ještě… číst článek
Babiš nenašel soupeře, Zeman pozvánku. ANO čeká sněm s elektronickou pastí Babiš nenašel soupeře, Zeman pozvánku. ANO čeká sněm s elektronickou pastí Z letošních vnitrostranických voleb v Česku to u hnutí ANO vypadá na nejmenší drama. Premiér a stávající… číst článek
Babiše pobuřují „nesmysly“. ANO prý chce pomoci živnostníkům a reformu důchodů Babiše pobuřují „nesmysly“. ANO prý chce pomoci živnostníkům a reformu důchodů Andrej Babiš vyrazil se členy ANO do Ostravy, kde po ideové konferenci odmítal „nesmysly“, že hnutí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová