Petr Vokřál | Celebwiki.cz

Petr Vokřál

Datum narození: 19. 1. 1964
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: politik hnutí ANO 2011, manažer, podnikatel

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Vokřál, v letech 2014 až 2018 primátor Brna, se v komunálních volbách stal lídrem kandidátky moravské metropole hnutí ANO 2011.

Po gymnáziu Petr Vokřál absolvoval Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně. Po vojně pracoval mj. ve Výzkumném ústavu inženýrských staveb.

PETR VOKŘÁL SLÍBIL BRNU PODZEMNÍ DRÁHU

V roce 1992 Petr Vokřál nastoupil do společnosti .A.S.A., kde se vypracoval na generálního ředitele pro střední a východní Evropu. V letech 2002 až 2013 byl zodpovědným za obchodní aktivity firmy v sedmi zemích světa s více než 400 zaměstnanci. Z .A.S.A. odešel kvůli neshodám se španělskými akcionáři.

Do politiky stejně jako do hnutí ANO 2011 Petr Vokřál vstoupil roku 2014, kdy byl v komunálních volbách zvolen zastupitelem MČ Brno-Kníničky (rezignoval na jaře 2015) a města Brna, jehož se v listopadu stal primátorem. Po volbách 2016 zasedl i v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

V parlamentních volbách 2017 coby místopředseda hnutí Andreje Babiše Petr Vokřál neuspěl. Do komunálních voleb 2018 jej hnutí ANO vyslalo jako svého lídra brněnské kandidátky, tudíž obhájit post tamního primátora. Což se mu nepodařilo. V křesle ho nahradila Markéta Vaňková z ODS.

O PETRU VOKŘÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vokřál je rozvedený a má čtyři děti.

 

Články o celebritě

„Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka, čeká i odchod Novákové „Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka, čeká i odchod Novákové Prezident Miloš Zeman řekl, že demisi ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) přijme „s lítostí“. V rozh... číst článek
Ťok: V politice už ani ťuk! Ťok: V politice už ani ťuk! Ještě minulý týden svůj odchod označil za aprílový žertík. Teď se nejdéle sloužící ministr dopravy D... číst článek
Po razii padají v ANO hlavy v Brně. Končí radní z vazby, Vokřál chce koalici udržet Po razii padají v ANO hlavy v Brně. Končí radní z vazby, Vokřál chce koalici udržet Koalice na radnici Brno-střed prozatím pokračuje, hnutí ANO ale přijde o post radního pro investice.... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek