Ivan Pilný | Celebwiki.cz

Ivan Pilný

Datum narození: 6. 7. 1944
Profese: politik hnutí ANO, někdejší ministr financí, exposlanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik Ivan Pilný, bývalý ministr financí Sobotkovy vlády a exposlanec, se v senátních volbách 2018 stal kandidátem hnutí ANO v obvodu č. 17 - Praha 12.

Jako absolventem ČVUT v Praze z roku 1972 začal Ivan Pilný po Sametové revoluci podnikat v oboru informačních technologií. V letech 1992 až 1998 působil jako generální ředitel Microsoftu pro Českou republiku, v letech 2000 až 2001 vedl Český Telecom coby předseda představenstva.

IVAN PILNÝ - ROZHOVOR O NÁVRATU DO POLITIKY 

Svou politickou dráhu Ivan Pilný zahájil v roce 2009, kdy spoluzakládal politickou stranu Občané.cz a byl jejím místopředsedou. Ve volbách 2010 neúspěšně kandidoval do Sněmovny. Ve straně působil do roku 2012.

Podruhé Ivan Pilný kandidoval v předčasných volbách 2013, a to jako nestraník za hnutí ANO 2011. Jakožto lídr Královehradeckého kraje byl zvolen a stal se předsedou sněmovního hospodářského výboru. Do hnutí Andreje Babiše vstoupil roku 2014.

V květnu roku 2017, tedy v době vládní krize, dostal Ivan Pilný nabídku nahradit Andreje Babiše ve funkci ministra financí, kterou následně přijal. Tehdejší premiér Bohuslav Sobotka souhlasil s jeho nominací.

Ve volbách 2017 měl být Ivan Pilný lídrem hnutí ANO v Kraji Vysočina. V polovině června 2017 se však rozhodl, že kandidovat nebude. Ve funkci ministra financí setrval do 13. prosince 2017, kdy byla do tohoto postu jmenována Alena Schillerová. Ivana Pilného zaměstnal ministr školství a stranický kolega Robert Plaga.

Do senátních voleb 2018 hnutí ANO Ivana Pilného vyslalo vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 17 - Praha 12, do komunálních voleb 2018 získat post pražského zastupitele. 

O IVANOVI PILNÉM ČTĚTE ZDE>>

Je známý svou kritikou vůči hnutí ANO. Na podzim 2013 se Ivan Pilný kriticky vyjádřil ke skutečnosti, že v hnutí ANO jsou také někdejší členové KSČ. „Nedělá mě šťastným, že tam komunisty máme,“ řekl. Dále také prohlásil, že v případě prokázání členství Andreje Babiše v StB by musel odejít ze strany.

Ivan Pilný byl jedním z investorů v pořadu České televize Den D, kde vybraní podnikatelé představovali své nápady a usilovali o peníze, kontakty a zkušenosti přítomných investorů. V pořadu vystupoval také další politik a podnikatel Tomio Okamura.

Ivan Pilný je ženatý a má čtyři děti.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Po smíchu u Moravce „fatální selhání“ u drahých dat. Babišovi vytkli nesplněné sliby Po smíchu u Moravce „fatální selhání“ u drahých dat. Babišovi vytkli nesplněné sliby Drahá data, přešlap ministryně Marty Novákové (za ANO), ale i možnost příchodu čtvrtého operátora na... číst článek
Novákové za drahá data předhodili i taneček s Okamurou v ČT. Babiš: „Myslela to dobře“ Novákové za drahá data předhodili i taneček s Okamurou v ČT. Babiš: „Myslela to dobře“ Svého času vystupovala na obrazovce ČT v pořadu Den D. Ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové ... číst článek
Berňák odměňoval své „ranaře“. Schillerová to odmítá a peskuje exšéfa Janečka Berňák odměňoval své „ranaře“. Schillerová to odmítá a peskuje exšéfa Janečka Když z lidí dostanete víc peněz, vysloužíte si odměnu. To byl způsob, jakým bývalý šéf Finanční sprá... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina