Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Zeman s novičokem přechytračil poslance. Schůzi o jedu nechávají „vyhnít“ Zeman s novičokem přechytračil poslance. Schůzi o jedu nechávají „vyhnít“ Bylo to třaskavé téma světové i tuzemské politiky. Silné výroky včetně toho z úst prezidenta Miloše… číst článek
Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Na vedení hlavního města se chce letos podílet 29 uskupení. Oproti volbám v roce 2014 je to o dvě… číst článek
Babišovi hrozí ztráty. Může přijít hned o čtyři známé tváře ze Sněmovny Babišovi hrozí ztráty. Může přijít hned o čtyři známé tváře ze Sněmovny V Poslanecké sněmovně sedí 78 zástupců hnutí ANO. Někteří poslanci klubu jsou viditelní, jiní méně.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad