Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Putinův špion. Slováci vyhostili ruského diplomata, Češi chtějí speciální komisi Putinův špion. Slováci vyhostili ruského diplomata, Češi chtějí speciální komisi Slovensko na konci listopadu vyhostilo ze země kvůli špionáži ruského diplomata, který působil proti… číst článek
České vojáky šetří po smrti Afghánce. Šedivý: Nejednají v rukavičkách, ale nejsou vrazi České vojáky šetří po smrti Afghánce. Šedivý: Nejednají v rukavičkách, ale nejsou vrazi Údajné vyšetřování českých vojáků v Afghánistánu kvůli smrti vězně se příliš nezdá bývalému náčelníkovi… číst článek
Babiš narazil s vysláním Čechů do bojových misí. KSČM hrozí koncem tolerance vlády Babiš narazil s vysláním Čechů do bojových misí. KSČM hrozí koncem tolerance vlády K myšlence premiéra Andreje Babiše (ANO) na vyslání českých vojáků do bojové mise se politici staví… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská