Karla Šlechtová | Celebwiki.cz

Karla Šlechtová

Datum narození: 22. 5. 1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Česká armáda získá radary od Izraele. Jejich nákup má roky zpoždění Česká armáda získá radary od Izraele. Jejich nákup má roky zpoždění Česká armáda koupí od Izraele osm mobilních 3D radiolokátorů za 3,5 miliardy korun. První z radarů a... číst článek
Tvář českých historiků po zásahu Babiše neskončí? Metnar zváží Stehlíkovu budoucnost Tvář českých historiků po zásahu Babiše neskončí? Metnar zváží Stehlíkovu budoucnost Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda S... číst článek
Státní pohřeb? Babiš čeká na souhlas Gottovy rodiny. Zeman nařídil stáhnout vlajky Státní pohřeb? Babiš čeká na souhlas Gottovy rodiny. Zeman nařídil stáhnout vlajky Smutná zpráva zasáhla i české politiky: Karel Gott zemřel ve věku 80 let. Prezident Miloš Zemanmluví... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek