Karla Šlechtová | Celebwiki.cz

Karla Šlechtová

Datum narození: 22. 5. 1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Maláčová a Petříček měli negativní testy a končí izolaci. Do úřadu se vrátil Havlíček Maláčová a Petříček měli negativní testy a končí izolaci. Do úřadu se vrátil Havlíček Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrá... číst článek
Superministr Havlíček už má po karanténě a vrací se do úřadu. Jednat bude ale raději online Superministr Havlíček už má po karanténě a vrací se do úřadu. Jednat bude ale raději online Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se po zhruba týdenní karan... číst článek
Vicepremiér Havlíček v karanténě: „Rodina je odizolovaná,“ tvrdí. A řekl, jak dopadl test Vicepremiér Havlíček v karanténě: „Rodina je odizolovaná,“ tvrdí. A řekl, jak dopadl test Vicepremiér a šéf ministerstev dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) je v karanténě. ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radim Bača
Radim Bača
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák