Karla Šlechtová | Celebwiki.cz

Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Zeman odmítl jmenovat Šmardu ministrem. Chce od Hamáčka jiné jméno. Babiš vyčká do příštího týdne Zeman odmítl jmenovat Šmardu ministrem. Chce od Hamáčka jiné jméno. Babiš vyčká do příštího týdne Prezident Miloš Zeman odmítl, aby se místopředseda ČSSD Michal Šmarda stal po Antonínu Staňkovi novým… číst článek
Kalousek se zastal Prague Pride. Šlechtová vytáhla duhovou vlajku, Duka pobouřil Kalousek se zastal Prague Pride. Šlechtová vytáhla duhovou vlajku, Duka pobouřil V Praze začal devátý ročník festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů… číst článek
Exministrině Šlechtová u rudého Kima: Snad se vrátím... Exministrině Šlechtová u rudého Kima: Snad se vrátím...  S úsměvem, ale také s obavami, odlétala bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41, za ANO) na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš