Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Babišovi hrozí ztráty. Může přijít hned o čtyři známé tváře ze Sněmovny Babišovi hrozí ztráty. Může přijít hned o čtyři známé tváře ze Sněmovny V Poslanecké sněmovně sedí 78 zástupců hnutí ANO. Někteří poslanci klubu jsou viditelní, jiní méně.… číst článek
Martin, Kamil a Patrik jsou zpět v Česku. Padlé vojáky oplakali i jejich kolegové Martin, Kamil a Patrik jsou zpět v Česku. Padlé vojáky oplakali i jejich kolegové Letadlo s ostatky tří padlých českých vojáků v Afghánistánů přistálo na pražském letišti Václava… číst článek
Herman si VIP salonku na letišti užíval dráž než Šlechtová. Ta tam byla častěji Herman si VIP salonku na letišti užíval dráž než Šlechtová. Ta tam byla častěji Osm ministrů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) využívalo pražský letištní VIP salonek. Kritiku za všechny… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák