Karla Šlechtová

Datum narození: 22. 5. 1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO 2011, ekomonka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra.

V dolní komoře Karla Šlechtová působila do podzimu 2021. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Stará Sněmovna je minulostí, ať žije nová. Staří poslanci už vyklidili kanceláře, stěhují se do nich... číst článek
Přehledně: Novinky v jednání o vládě. Rakušan na vnitro, Pekarová místo Maláčové? Přehledně: Novinky v jednání o vládě. Rakušan na vnitro, Pekarová místo Maláčové? Jednání o složení příští vlády se rozjíždějí. Strany koalic Spolu a PirStan se postupně oťukávají – ... číst článek
Kníže o Zemanovi: Snad to není cirhóza! Ze Sněmovny mizí i Grebeníček či exministryně Karla Kníže o Zemanovi: Snad to není cirhóza! Ze Sněmovny mizí i Grebeníček či exministryně Karla Volby v Česku jsou v plném proudu a lidé rozhodují o nových poslancích, celkem jich bude 200. Někter... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Jaroslav Martinů
Jaroslav Martinů
zobrazit profil Věra Adámková
Věra Adámková
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Radim Holiš
Radim Holiš
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová