Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Důvěra Babišovi? Byl to vážně těžký porod Důvěra Babišovi? Byl to vážně těžký porod Polštářek za krkem, žaludeční kolika, hodiny a hodiny plkání i tahák, jak hlasovat. Tak se včera… číst článek
Babišův kabinet si jde pro důvěru: Naše nová VLÁDA komunisty RÁDA? Babišův kabinet si jde pro důvěru: Naše nová VLÁDA komunisty RÁDA? Třešně jsou teď v sezoně. Ať už u prodejců anebo třeba v politice. Druhá vláda Andreje Babiše (63,… číst článek
Obrana za Stropnického „nasekala“ chyby za tři miliardy. Nesedělo účetnictví Obrana za Stropnického „nasekala“ chyby za tři miliardy. Nesedělo účetnictví Loňské účetnictví ministerstva obrany mělo chyby tři miliardy. Nedostatky se ale na resortu podařilo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava