Jaromír Kohlíček | Celebwiki.cz

Jaromír Kohlíček

Datum narození: 23.2.1953
Profese: politik KSČM, europoslanec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Jaromír Kohlíček, coby dlouholetý zastupitel města Teplice, byl v letech 2009 až 2014 europoslancem. Do křesla v EP se vrátil po smrti Miroslava Ransdorfa. Ve volbách 2019 neuspěl.

Vystudoval VŠCHT v Praze. Dlouho Jaromír Kohlíček pracoval v podniku Sklo Union Teplice, kde se stal spoluautorem dvou patentovaných vynálezů.

JAROMÍR KOHLÍČEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do politiky se Jaromír Kohlíček poprvé pokusil vstoupit v roce 1996, kdy kandidoval do Senátu. Tehdy ještě zvolen nebyl. O dva roky později se v parlamentních volbách dostal do Sněmovny a zároveň v komunálních do zastupitelstva města Teplice. Poslancem zůstal do roku 2004, kdy získal křeslo v Evropském parlamentu.

Ve volbách do EP 2009 Jaromír Kohlíček mandát obhájil, v roce 2014 nikoli. Díky preferenčním hlasům jej přeskočil Miloslav Ransdorf. Toho nahradil v únoru 2016, a to po jeho úmrtí.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Jaromír Kohlíček na komunistické kandidátce zaujal až sedmnáctou příčku. Neuspěl.

O JAROMÍRU KOHLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>  

Jaromír Kohlíček je ženatý a má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Pro gratulanty, mezi kterými nechyběli politici, ani lidé z českého showbyznysu, připravili na oslavě… číst článek
Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? O 21 křesel v dobře placeném Evropském parlamentu se bude v květnu 2019 ucházet řada stávajících… číst článek
Jak řeší EU setkání s mimozemšťany? Podle Kohlíčka by mohlo skončit katastrofálně Jak řeší EU setkání s mimozemšťany? Podle Kohlíčka by mohlo skončit katastrofálně Evropská unie v budoucnosti počítá s cestou na Mars. Ve Studiu Brusel to naznačil europoslanec Jaromír… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká