Jaromír Kohlíček | Celebwiki.cz
Jaromír Kohlíček

Jaromír Kohlíček

Datum narození: 23. 2. 1953
Profese: politik KSČM, europoslanec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Jaromír Kohlíček, coby dlouholetý zastupitel města Teplice, byl v letech 2009 až 2014 europoslancem. Do křesla v EP se vrátil po smrti Miroslava Ransdorfa. Ve volbách 2019 neuspěl.

Vystudoval VŠCHT v Praze. Dlouho Jaromír Kohlíček pracoval v podniku Sklo Union Teplice, kde se stal spoluautorem dvou patentovaných vynálezů.

JAROMÍR KOHLÍČEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do politiky se Jaromír Kohlíček poprvé pokusil vstoupit v roce 1996, kdy kandidoval do Senátu. Tehdy ještě zvolen nebyl. O dva roky později se v parlamentních volbách dostal do Sněmovny a zároveň v komunálních do zastupitelstva města Teplice. Poslancem zůstal do roku 2004, kdy získal křeslo v Evropském parlamentu.

Ve volbách do EP 2009 Jaromír Kohlíček mandát obhájil, v roce 2014 nikoli. Díky preferenčním hlasům jej přeskočil Miloslav Ransdorf. Toho nahradil v únoru 2016, a to po jeho úmrtí.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Jaromír Kohlíček na komunistické kandidátce zaujal až sedmnáctou příčku. Neuspěl.

O JAROMÍRU KOHLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>  

Jaromír Kohlíček je ženatý a má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Pro gratulanty, mezi kterými nechyběli politici, ani lidé z českého showbyznysu, připravili na oslav... číst článek
Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? O 21 křesel v dobře placeném Evropském parlamentu se bude v květnu 2019 ucházet řada stávajících eur... číst článek
Jak řeší EU setkání s mimozemšťany? Podle Kohlíčka by mohlo skončit katastrofálně Jak řeší EU setkání s mimozemšťany? Podle Kohlíčka by mohlo skončit katastrofálně Evropská unie v budoucnosti počítá s cestou na Mars. Ve Studiu Brusel to naznačil europoslanec Jarom... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička