Ivan Mařák

Ivan Mařák

Datum narození: 26. 7. 1962
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik KSČM, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Ivan Mařák, který si již dříve vyzkoušel post náměstka hejtmana, se stal lídrem zlínské kandidátky, tedy adeptem komunistů na post nejvyšší.

Po studiu na Lesnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně Ivan Mařák pracoval mj. jako výzkumný pracovník v oddělení šlechtění dřevin ve Výzkumném ústavu lesního hospodářství a myslivosti v Uherském Hradišti. V roce se 1994 se stal ekologem státního podniku Povodí Moravy.

Komunista (od roku 1990 člen KSČMIvan Mařák s politikou začal na komunální úrovni v Zastupitelstvu města Uherské Hradiště, jehož členem se stal v roce 2006.

O dva roky později se Ivan Mařák propracoval do krajského zastupitelstva a tento post obhájil i v dalších komunálních volbách. V listopadu 2012 byl pak zvolen uvolněným náměstkem hejtmana Zlínského kraje.

Do volebního kláni 2016 jej KSČM vyslala jakou svou jedničku, tedy kandidáta na hejtmana. Ivanu Mařákovi se podařilo obhájit funkci zastupitele.

Do vysoké politiky se Ivan Mařák pokoušel dostat jak v  parlamentních, tak v senátních volbách. Do Sněmovny se neprobojoval v letech 2006, 2010 a 2013, do Senátu roku 2014, kdy kandidoval za obvod č. 81 - Uherské Hradiště. Nepostoupil ani do druhého kola.

Do krajských voleb 2020 si komunisté Ivana Mařáka opět vybrali jako svého lídry zlínské kandidátky.

Ivan Mařák je ženatý, má dvě děti.

E O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Marek Novák
Marek Novák
zobrazit profil Vojtěch Munzar
Vojtěch Munzar
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Jiří Snížek
Jiří Snížek
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková