Eva Valjentová | Celebwiki.cz

Eva Valjentová

Datum narození: 10.8.1964
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Profese: ekonomka, politička KSČM
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politička, ekonomka a technička Eva Valjentová, která si nakrátko vyzkoušela křeslo karlovarského hejtmana, byla ve volbách 2016 nominována za lídryni kandidátky KSČM.

Zastuputelkou města Sokolova se Eva Valjentová stala již roku 1994 a tento post opakovaně obhájila. V letech 2000 a 2004 se marně pokusila prorazit do Zastupitelstva Karlovarského kraje. Podařilo se jí to roku 2008, kdy se v listopadu stala radní kraje pro oblasti kultury, cestovního ruchu a lázeňství. Působila také jako členka Výboru pro hospodaření s majetkem Karlovarského kraje a členka Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. V následujících volbách post obhájila.

VŠE O KOMUNISTCE Z PŘESVĚDČENÍ ZDE

Po rezignaci svého kolegy Jaroslava Borky na post 1. náměstka hejtmana - získal mandát poslance – jej Eva Valjentová ve funkci vystřídala. Stala se tak 1. náměstkyní hejtmana pro oblasti ekonomiky a vnitřních záležitostí a opět i členkou Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Za KSČM Eva Valjentová kandidovala i do sněmovny (2002, 2006 a 2010). Neuspěla. Ke konci ledna 2015 rezignoval na post hejtmana Josef Novotný a Eva Valjentová z titulu 1. náměstkyně si něco přes měsíc vyzkoušela nejvyšší krajskou funkci, na níž byla za KSČM nominována ve volbách 2016.

Absolventka ekonomie na vysoké škole Eva Valjentová pracovala na úseku ekonomiky práce v koncernovém podniku Pohraniční stráž - předchůdce společnosti Sokolovská uhelná, dále byla jednatelkou společnosti Sokolovská bytová a členkou správní rady obecně prospěšné společnosti Městský dům kultury Sokolov.

Eva Valjentová je vdaná a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník