Zdeněk Štefek | Celebwiki.cz
Zdeněk Štefek

Zdeněk Štefek

Datum narození: 30. 12. 1974
Místo narození: Praha
Profese: politik KSČM

Související celebrity

Životopis

Počítačový technik a manažer Zdeněk Štefek, dlouholetý středočeský zastupitel a radní za KSČM, byl vyslán ve volbách 2016 do boje o post tamního hejtmana.

Do Komunistické strany Čech a Moravy Zdeněk Štefek vstoupil v roce 1995. Od té doby vystřídal řadu stranických funkcí: místopředseda Okresní organizace KSČM Praha-východ; tajemník, místopředseda či předseda Komunistického svazu mládeže. Pracoval jako asistent poslance Poslanecké sněmovny PČR Stanislava Fischera. Opakovaně se snažil o mandát v Zastupitelstvu města Buštěhrad na Kladensku, kde žije. V krajských volbách v roce 2004 byl za KSČM zvolen zastupitelem Středočeského kraje, posléze post neobhájil. Krajským zastupitelem se znovu stal ve volbách 2012. Tehdy byl navíc zvolen radním kraje pro oblast kultury a památkové péče. Ve volbách v roce 2016 je lídrem kandidátky KSČM ve Středočeském kraji. Za tento kraj opakovaně kandidoval do Poslanecké sněmovny (1998, 2002, 2006, 2010 a 2013 – ani jednou neuspěl). Štěstí neměl ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

Po oboru elektrotechnická a sdělovací zařízení na Střední průmyslové škole elektrotechnické Zdeněk Štefek absolvoval bakalářský obor výpočetní technika na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Studia zakončil oborem ekonomika a řízení tamtéž.

Pracovní proces Zdeněk Štěfek zahájil jako skladník elektrosoučástek. Posléze byl člen týmu tvořícího software pro banky, prodejce párků či zmrzlin, akvizitor či pomocník účetního. V roce 1998 začal soukromě podnikat ve službách v oblasti administrativní správy a službách organizačně hospodářské povahy u fyzických a právnických osob. Pracoval také v oblasti IT techniky, byl správcem sítě, například letecké společnosti.

Zdeněk Štefek je ženatý a má syna. Angažuje se jako předseda spolku Rodiče nejen dětem. Mezi jeho koníčky patří astronomie, elektrotechnika, počítače, hra na kytaru a příroda.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý