Roman Línek | Celebwiki.cz

Roman Línek

Datum narození: 6.10.1963
Místo narození: Pardubice
Profese: politik
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Náměstek hejtmana Pardubického kraje pověřený jeho zastupováním Roman Línek se ve volbách 2016 stal lídrem tamní kandidátky uskupení vytvořeného lidovci, hnutím Nestraníci a SNK-ED.

Členem KDU-ČSL se Roman Línek stal záhy po Sametové revoluci 1989, a to v prosinci téhož roku. A hned poté se zapojil do komunální politiky v Zastupitelstvu města Pardubice. V roce 2000 se stal krajským lídrem Čtyřkoalice a po jejím volebním vítězství byl prvním pardubickým krajským hejtmanem (do roku 2004). Posléze působil jako 1. náměstek tamního hejtmana. Mezi 2006 a 2008 řídil kraj místo vážně nemocného a později zesnulého Michala Rabase. K významným stranickým funkcím Romana Línka patří post místopředsedy KDU-ČSL (2013 až 2015). V krajských volbách 2016 se stal kandidátem na hejtmana a lídrem uskupení Koalice pro Pardubický kraj, již tvoří KDU-ČSL, hnutí Nestraníci a SNK-ED.

ROMAN LÍNEK - TITUL ZA PENÍZE KRAJE A DALŠÍ INFO ZDE

Vysokoškolský diplom Roman Línek získal na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Byl předsedou představenstva společnosti Přístav Pardubice, působil na Ministerstvu pro místní rozvoj jako náměstek zodpovědný za regionální politiku, cestovní ruch a evropskou integraci. Roman Línek, který absolvoval ještě postgraduální studium pro manažery na European Business School Praha, se stal předsedou Správní rady Univerzity Pardubice a členem Výboru regionů EU v Bruselu. V roce 2009 obdržel z rukou královéhradeckého biskupa Dominika Duky pamětní medaili "za dlouholetou podporu církevních projektů a příkladnou spolupráci regionální samosprávy s církví".

Pardubický rodák Roman Línek je ženatý. S manželkou Šárkou má dvě dcery - Marietu a Sandru.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej