Zdeněk Hraba | Celebwiki.cz

Zdeněk Hraba

Datum narození: 16.4.1975
Místo narození: Kutná Hora
Profese: advokát, ekonom, senátor hnutí STAN
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Advokát Zdeněk Hraba, říčanský místostarosta, se ve volbách 2018 stal senátorem hnutí STAN, a to za obvod č. 41 - Benešov.

Po Gymnáziu Říčany Zdeněk Hraba absolvoval obor podniková ekonomika a management na Podnikohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze a dále pak ještě obor právo a právní vědy na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

V letech 2001 až 2004 byl koncipientem AK HRABA&CONSORTES posléze advokátem tamtéž. Tehdy se Zdeněk Hraba stal odborným asistentem na Katedře národního hospodářství Právnické fakulty Univerzity Karlovy, roku 2009 jejím tajemníkem.

Do politiky Zdeněk Hraba vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl za SNK Klidné město zvolen říčanským zastupitelem, v letech 2010 až 2014 též radním města a stal se neuvolněným místostarostou. V krajským volbách 2016 se za hnutí STAN dostal do středočeského zastupitelstva.

Do senátních voleb 2018 Zdeňka Hrabu vyslalo hnutí STAN vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 41 - Benešov, což se mu podařilo. V druhém kole porazil občanského demokrata Jiřího Kozáka.

Zdeněk Hraba je ženatý a má dvě děti.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher