Zdeněk Hraba | Celebwiki.cz

Zdeněk Hraba

Datum narození: 16.4.1975
Místo narození: Kutná Hora
Profese: advokát, ekonom, senátor hnutí STAN
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Advokát Zdeněk Hraba, říčanský místostarosta, se ve volbách 2018 stal senátorem hnutí STAN, a to za obvod č. 41 - Benešov.

Po Gymnáziu Říčany Zdeněk Hraba absolvoval obor podniková ekonomika a management na Podnikohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze a dále pak ještě obor právo a právní vědy na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

V letech 2001 až 2004 byl koncipientem AK HRABA&CONSORTES posléze advokátem tamtéž. Tehdy se Zdeněk Hraba stal odborným asistentem na Katedře národního hospodářství Právnické fakulty Univerzity Karlovy, roku 2009 jejím tajemníkem.

Do politiky Zdeněk Hraba vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl za SNK Klidné město zvolen říčanským zastupitelem, v letech 2010 až 2014 též radním města a stal se neuvolněným místostarostou. V krajským volbách 2016 se za hnutí STAN dostal do středočeského zastupitelstva.

Do senátních voleb 2018 Zdeňka Hrabu vyslalo hnutí STAN vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 41 - Benešov, což se mu podařilo. V druhém kole porazil občanského demokrata Jiřího Kozáka.

Zdeněk Hraba je ženatý a má dvě děti.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová