Zdeněk Hraba | Celebwiki.cz
Zdeněk Hraba

Zdeněk Hraba

Datum narození: 16. 4. 1975
Místo narození: Kutná Hora
Profese: advokát, ekonom, senátor hnutí STAN
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Advokát Zdeněk Hraba, říčanský místostarosta, se ve volbách 2018 stal senátorem hnutí STAN, a to za obvod č. 41 - Benešov.

Po Gymnáziu Říčany Zdeněk Hraba absolvoval obor podniková ekonomika a management na Podnikohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze a dále pak ještě obor právo a právní vědy na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

V letech 2001 až 2004 byl koncipientem AK HRABA&CONSORTES posléze advokátem tamtéž. Tehdy se Zdeněk Hraba stal odborným asistentem na Katedře národního hospodářství Právnické fakulty Univerzity Karlovy, roku 2009 jejím tajemníkem.

Do politiky Zdeněk Hraba vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl za SNK Klidné město zvolen říčanským zastupitelem, v letech 2010 až 2014 též radním města a stal se neuvolněným místostarostou. V krajským volbách 2016 se za hnutí STAN dostal do středočeského zastupitelstva.

Do senátních voleb 2018 Zdeňka Hrabu vyslalo hnutí STAN vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 41 - Benešov, což se mu podařilo. V druhém kole porazil občanského demokrata Jiřího Kozáka.

Zdeněk Hraba je ženatý a má dvě děti.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Pavel Hojda
Pavel Hojda
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec