Stanislav Mackovík | Celebwiki.cz

Stanislav Mackovík

Přezdívka: 11. 3. 1967
Profese: politik KSČM, záchranář

Související celebrity

Životopis

Politik Stanislav Mackovík, povoláním záchranář, který roku 2013 získal poslanecký mandát, se ve volbách 2017 stal opět lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji.

Komunista Stanislav Mackovík byl mezi lety 2002 a 2010 zastupitelem obce Pertoltice pod Ralskem. Za KSČM se v roce 2008 stal též zastupitelem Libereckého kraje. Dva roky nato však na tento post rezignoval, a to kvůli nabídce vést Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje - podle právního oddělení krajského úřadu jsou totiž obě funkce neslučitelné.

STANISLAV MACKOVÍK ILEGÁLNĚ NA UKRAJINĚ

V krajských volbách 2012 byl Stanislav Mackovík zvolen zastupitelem Libereckého kraje a stal se členem Výboru zdravotnictví Libereckého kraje. Protože však KSČM skončila v opozici, zůstal raději nadále ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Opakovaně se Stanislav Mackovík ucházel o poslanecký mandát. Do Sněmovny se dostal až ve volbách 2013. Lídrem KSČM do krajských voleb 2016 byl již podruhé (poprvé roku 2012). Do parlamentních voleb 2017 jej komunisté vyslali opět jako svou jedničku v Libereckém kraji. Jeho motto zní: "Slušnost je víc než sliby, pravda je víc než peníze."

O STANISLAVU MACKOVÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

V rámci pomaturitní nástavby Stanislav Mackovík vystudoval Zdravotní školu v Litoměřicích. Poté působil u záchranné služby v Liberci, ať už jako řadový zaměstnanec či ředitel. V roce 1984 začal sportovně létat v aeroklubu Česká Lípa. Když získal poslanecký mandát, opustil post ředitele a stal se opět řadovým záchranářem.

Stanislav Mackovík je rozvedený a má syna Ondřeje

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Dan Ťok
Dan Ťok
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková