Šárka Jelínková | Celebwiki.cz

Šárka Jelínková

Datum narození: 24.1.1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: politička KDU-ČSL, senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

ŠÁRKA JELÍNKOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídila Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vedla kroměřížskou okresní organizaci a podílela se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Křeslo v dolní komoře získala. V březnu 2019 byla zvolena 1. místopředsedkyní strany.

O ŠÁRCE JELÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Články o celebritě

Lidovcům chce šéfovat Bartošek, Výborný křeslo uvolní po náhlé smrti ženy (†45) Lidovcům chce šéfovat Bartošek, Výborný křeslo uvolní po náhlé smrti ženy (†45) Šéf sněmovního klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek bude v lednu kandidovat na předsedu lidovců.… číst článek
Novou šéfkou TOP 09 je Pekarová Adamová. Na oslavence Pospíšila se „vykašlali“ Novou šéfkou TOP 09 je Pekarová Adamová. Na oslavence Pospíšila se „vykašlali“ Novou předsedkyní TOP 09 byla zvolena Markéta Pekarová Adamová. Získala necelých 54 procent hlasů.… číst článek
Zbrojení proti Babišovi. Opozice na sněmu TOP 09 spřádala plány těsné spolupráce Zbrojení proti Babišovi. Opozice na sněmu TOP 09 spřádala plány těsné spolupráce Na sněmu TOP 09 delegáti nejednají jen o novém předsedovi či předsedkyni, ale vyslechli si také několik… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher