Šárka Jelínková | Celebwiki.cz

Šárka Jelínková

Datum narození: 24. 1. 1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: politička KDU-ČSL, senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

ŠÁRKA JELÍNKOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídila Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vedla kroměřížskou okresní organizaci a podílela se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Křeslo v dolní komoře získala. V březnu 2019 byla zvolena 1. místopředsedkyní strany.

O ŠÁRCE JELÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Články o celebritě

O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak Nákaza koronaviru zasáhla i do rodinných životů některým klíčovým ministrům a ministryním. Kvůli náv... číst článek
S dcerou skončila po Itálii v karanténě. Čeští důchodci čelí velké hrozbě, varuje senátorka S dcerou skončila po Itálii v karanténě. Čeští důchodci čelí velké hrozbě, varuje senátorka S dcerou a manželem vyrazila první dáma KDU-ČSL Šárka Jelínková do Itálie na dovolenou. Po ní skonči... číst článek
„Zemřu na rakovinu,“ šokovala poslankyně a chce v Česku eutanazii. Lidovci tasí „úctu k životu“ „Zemřu na rakovinu,“ šokovala poslankyně a chce v Česku eutanazii. Lidovci tasí „úctu k životu“ „Umřu na rakovinu, i proto chci eutanazii.“ Touto větou začala poslankyně a doktorka Věra Procházkov... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Josef Bernard
Josef Bernard
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný