Šárka Jelínková | Celebwiki.cz

Šárka Jelínková

Datum narození: 24.1.1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: politička KDU-ČSL, senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

ŠÁRKA JELÍNKOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídila Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vedla kroměřížskou okresní organizaci a podílela se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Křeslo v dolní komoře získala. V březnu 2019 byla zvolena 1. místopředsedkyní strany.

O ŠÁRCE JELÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Články o celebritě

Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Jana Maláčová (ČSSD) přišla s nápadem, jak dle ní ušetřit 2 miliardy korun. Omezila by slevy na manželky,… číst článek
Státní pohřeb? Babiš čeká na souhlas Gottovy rodiny. Zeman nařídil stáhnout vlajky Státní pohřeb? Babiš čeká na souhlas Gottovy rodiny. Zeman nařídil stáhnout vlajky Smutná zpráva zasáhla i české politiky: Karel Gott zemřel ve věku 80 let. Prezident Miloš Zemanmluví… číst článek
Zdrcený Výborný chystá pohřeb ženy (†45). Tragédii přiblížila první dáma KDU-ČSL Zdrcený Výborný chystá pohřeb ženy (†45). Tragédii přiblížila první dáma KDU-ČSL Rodina Marka Výborného (43) je zdrcená, stejně tak jeho okolí, blízcí i spolupracovníci. Manželka… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl