Šárka Jelínková | Celebwiki.cz

Šárka Jelínková

Datum narození: 24.1.1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: politička KDU-ČSL, senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

ŠÁRKA JELÍNKOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídila Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vedla kroměřížskou okresní organizaci a podílela se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Křeslo v dolní komoře získala. V březnu 2019 byla zvolena 1. místopředsedkyní strany.

O ŠÁRCE JELÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Články o celebritě

Sbohem, mami. Výborný a tři děti se loučili s Markétou (†45). „Byla živel,“ řekli o ní na pohřbu Sbohem, mami. Výborný a tři děti se loučili s Markétou (†45). „Byla živel,“ řekli o ní na pohřbu Pozůstalý předseda KDU – ČSL Marek Výborný seděl s dalšími blízkými v první lavici. Po své levici… číst článek
Zdrcená rodina a záplava květin. Se ženou (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného se loučil plný kostel Zdrcená rodina a záplava květin. Se ženou (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného se loučil plný kostel Předseda KDU-ČSL Marek Výborný (43) prožil další smutné chvíle. Rozloučil se se svou manželkou Markétou… číst článek
Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Maláčová omezí slevy na manželky? „Je zmatená a obírá rodiny o peníze,“ čílí se opozice Jana Maláčová (ČSSD) přišla s nápadem, jak dle ní ušetřit 2 miliardy korun. Omezila by slevy na manželky,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála