Šárka Jelínková | Celebwiki.cz

Šárka Jelínková

Datum narození: 24.1.1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: politička KDU-ČSL, senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

ŠÁRKA JELÍNKOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídila Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vedla kroměřížskou okresní organizaci a podílela se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Křeslo v dolní komoře získala. V březnu 2019 byla zvolena 1. místopředsedkyní strany.

O ŠÁRCE JELÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Články o celebritě

Dojemné díky zesnulé ženě i dětem. Výborného nahradí v čele lidovců Jurečka Dojemné díky zesnulé ženě i dětem. Výborného nahradí v čele lidovců Jurečka Dojemné chvíle zažili delegáti sjezdu KDU-ČSL v hotelu Ambassador. Ovdovělý Marek Výborný (KDU-ČSL)… číst článek
Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský? Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský? Kdo bude nástupcem vdovce Marka Výborného v čele lidovců? Proti sobě stanuli Marian Jurečka, Jan… číst článek
V ODS „dotáhli“ SPD. Novotný si posteskl, Fiala ví o nedostatku, ozval se i Langer V ODS „dotáhli“ SPD. Novotný si posteskl, Fiala ví o nedostatku, ozval se i Langer Vedení občanských demokratů je po sobotním kongresu ryze mužskou záležitostí. Poté, co delegáti dali… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová