Josef Bazala

Josef Bazala

Datum narození: 14. 2. 1960
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik KDU-ČSL, 5. senátor za obvod č. 81 - Uherské Hradiště
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Josef Bazala coby dlouholetý starosta Starého Města v senátních volbách 2020 získal křeslo v horní komoře za obvod číslo 81 - Uherské Hradiště.

Po absolvování Střední průmyslové a strojní školy v Uherském Hradišti Josef Balaza pracoval jako nástrojař, technolog, dispečer a zástupce cechu v letecké firmě.

Do komunální politiky Josef Balaza vkročil roku 1998, kdy byl zvolen zastupitelem Starého Města, jehož se o čtyři roky později stal místostarostou. Do KDU-ČSL vstoupil roku 2002. Ve volbách 2006 usedl do křesla starosty a tento post opakovaně obhájil.

Po předchozím neúspěchu se Josef Balaza ve volbách 2012 dostal i do zastupitelstva Zlínského kraje, a to stejně jako ve volbách 2016. Mezitím, tedy v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, kandidoval do Sněmovny. Štěstí mu nepřálo, podobně jako ve volbách 2017.

Do voleb 2020 lidovci Josefa Balazu vyslali vybojovat post v horní komoře za obvod č. 81 - Uherské Hradiště, což se mu podařilo. Ve druhém kole porazil Iva Valentu (Soukromníci).

Dlouholetý starosta Starého Města Josef Balaza je jedním z bojovníků za výstavbu dálnice D55 a předsedou sdružení 19 obcí mikroregionu Staroměstsko.

Velkým koníčkem Josefa Balazy je hudba. Třináct let vedl folklórní soubor Dolina. Na vojně tančil v souboru Váh v Liptovském Mikuláši. Věnuje se také zpěvu v mužském pěveckém sboru Staroměstští mládenci.

Josef Balaza je ženatý a má tři děti.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Řehák
Jiří Řehák
zobrazit profil Petr Kajnar
Petr Kajnar
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek
zobrazit profil Hana Naiclerová
Hana Naiclerová
zobrazit profil Monika Červíčková
Monika Červíčková
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař