Jan Farský

Datum narození: 11. 7. 1979
Místo narození: Turnov
Profese: politik hnutí STAN, právník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Jan Farský v květnu 2010 usedl do křesla v dolní komoře. V parlamentních voleb 2021 ho za koalici Piráti a STAN obhájil.

Po Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech Jan Farský absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Poté pracoval mj. jako právník na Městském úřadě v Semilech, v advokacii, coby poradce místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna a ve firmě Škoda Auto.

JAN FARSKÝ HÁJIL OBŽALOVANÉHO HEJTMANA

Jan Farský byl starostou Semil

Do politiky Jan Farský vkročil roku 2002, kdy se dostal do Zastupitelstva města Semily, jehož byl v letech 2006 až 2014 starostou. Do hnutí STAN vstoupil roku 2017, to už zasedal sedm let ve Sněmovně. Díky preferenčním hlasům mandát obhájil a stal se 1. předsedou poslaneckého klubu STAN.

Po volbách Jan Farský rezignoval na pozici zastupitele Libereckého kraje. V dubnu 2019 byl na desátém celorepublikovém sněmu zvolen 1. místopředsedou hnutí STAN po Vítu Rakušanovi, jenž se stal jeho předsedou.

Do parlamentních voleb 2021 Jan Farský vkročil jako jednička liberecké kandidátky koalice Piráti a STAN. Poslanecký mandát obhájil a stal se předsedou poslaneckého klubu hnutí STAN.

O JANOVI FARSKÉM ČTĚTE ZDE>>

V říjnu 2014 byl Jan Farský s dalšími 13 českými osobnostmi vybrán mezi sto nejlepších inovátorů ze zemí střední a východní Evropy. Iniciativu New Europe 100 vytvořil polský časopis Res Publica ve spolupráci s deníkem Financial Times, Mezinárodním visegrádským fondem a firmou Google.

Mezi koníčky Jana Farského patří skauting, jemuž se věnuje od 11 let, dále pak cestování, četba, vycházky do přírody, jízda na kole a lyžování.

Jan Farský je ženatý. S manželkou Janou, s níž se oženil roku 2014, vychovává čtyři děti.

 

 

 

Články o celebritě

Exceluje navenek, doma si vede hůř: Politologové hodnotí první rok Fialovy vlády Exceluje navenek, doma si vede hůř: Politologové hodnotí první rok Fialovy vlády Část národa by možná nejraději viděla současnou vládu v propadlišti dějin, podle politologů si ale –... číst článek
Komentář: Do Fialy ryjí, že je slaboch a mlčoch. Rakušan se utrhl ze řetězu Komentář: Do Fialy ryjí, že je slaboch a mlčoch. Rakušan se utrhl ze řetězu Premiér a šéf ODS Petr Fiala si pozval na kobereček ministra vnitra a šéfa STANu Víta Rakušana, aby ... číst článek
Propadák Rakušanova hnutí STAN: Po aférách by se podle nového průzkumu nedostalo do Sněmovny Propadák Rakušanova hnutí STAN: Po aférách by se podle nového průzkumu nedostalo do Sněmovny Sněmovní volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29 procent hlasů s náskokem před ODS, které b... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Ludvík Šulda
Ludvík Šulda
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek