Jan Farský | Celebwiki.cz

Jan Farský

Datum narození: 11. 7. 1979
Místo narození: Turnov
Profese: politik hnutí STAN, od roku 2010 poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Jan Farský, někdejší starosta města Semily a zastupitel Libereckého kraje, v květnu 2010 usedl do křesla v dolní komoře. Je 1. předsedou poslaneckého klubu hnutí STAN.

Po Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech Jan Farský absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Poté pracoval mj. jako právník na Městském úřadě v Semilech, v advokacii, coby poradce místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna a ve firmě Škoda Auto.

JAN FARSKÝ HÁJIL OBŽALOVANÉHO HEJTMANA

Do politiky Jan Farský vkročil roku 2002, kdy se dostal do Zastupitelstva města Semily, jehož byl v letech 2006 až 2014 starostou. Do hnutí STAN vstoupil roku 2017, to už zasedal sedm let ve Sněmovně. Díky preferenčním hlasům mandát obhájil a stal se 1. předsedou poslaneckého klubu STAN.

Po volbách Jan Farský rezignoval na pozici zastupitele Libereckého kraje. V dubnu 2019 byl na desátém celorepublikovém sněmu zvolen 1. místopředsedou hnutí STAN po Vítu Rakušanovi, jenž se stal jeho předsedou.

V říjnu 2014 byl Jan Farský s dalšími 13 českými osobnostmi vybrán mezi sto nejlepších inovátorů ze zemí střední a východní Evropy. Iniciativu New Europe 100 vytvořil polský časopis Res Publica ve spolupráci s deníkem Financial Times, Mezinárodním visegrádským fondem a firmou Google.

O JANU FARSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Jana Farského patří skauting, jemuž se věnuje od 11 let, dále pak cestování, četba, vycházky do přírody, jízda na kole a lyžování.

Jan Farský je ženatý. S manželkou Janou, s níž se oženil roku 2014, vychovává čtyři děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Ivo Valenta
Ivo Valenta