Jan Farský

Datum narození: 11. 7. 1979
Místo narození: Turnov
Profese: politik hnutí STAN, právník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí STAN Jan Farský v květnu 2010 usedl do křesla v dolní komoře. V parlamentních voleb 2021 ho za koalici Piráti a STAN obhájil.

Po Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech Jan Farský absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Poté pracoval mj. jako právník na Městském úřadě v Semilech, v advokacii, coby poradce místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna a ve firmě Škoda Auto.

JAN FARSKÝ HÁJIL OBŽALOVANÉHO HEJTMANA

Jan Farský byl starostou Semil

Do politiky Jan Farský vkročil roku 2002, kdy se dostal do Zastupitelstva města Semily, jehož byl v letech 2006 až 2014 starostou. Do hnutí STAN vstoupil roku 2017, to už zasedal sedm let ve Sněmovně. Díky preferenčním hlasům mandát obhájil a stal se 1. předsedou poslaneckého klubu STAN.

Po volbách Jan Farský rezignoval na pozici zastupitele Libereckého kraje. V dubnu 2019 byl na desátém celorepublikovém sněmu zvolen 1. místopředsedou hnutí STAN po Vítu Rakušanovi, jenž se stal jeho předsedou.

Do parlamentních voleb 2021 Jan Farský vkročil jako jednička liberecké kandidátky koalice Piráti a STAN. Poslanecký mandát obhájil a stal se předsedou poslaneckého klubu hnutí STAN.

O JANOVI FARSKÉM ČTĚTE ZDE>>

V říjnu 2014 byl Jan Farský s dalšími 13 českými osobnostmi vybrán mezi sto nejlepších inovátorů ze zemí střední a východní Evropy. Iniciativu New Europe 100 vytvořil polský časopis Res Publica ve spolupráci s deníkem Financial Times, Mezinárodním visegrádským fondem a firmou Google.

Mezi koníčky Jana Farského patří skauting, jemuž se věnuje od 11 let, dále pak cestování, četba, vycházky do přírody, jízda na kole a lyžování.

Jan Farský je ženatý. S manželkou Janou, s níž se oženil roku 2014, vychovává čtyři děti.

 

 

 

Články o celebritě

Rozhodnuto: Prezident Pavel stanovil termín voleb do Evropského parlamentu Rozhodnuto: Prezident Pavel stanovil termín voleb do Evropského parlamentu Prezident Petr Pavel vyhlásil termín letošních voleb do Evropského parlamentu na pátek 7. a sobotu 8... číst článek
Zaříznutý Kalousek, syn Pavlova přítele, lídryně Nerudová i návrat Zaorálka: Kandidátky eurovoleb 2024 Zaříznutý Kalousek, syn Pavlova přítele, lídryně Nerudová i návrat Zaorálka: Kandidátky eurovoleb 2024 Blíží se volby do Evropského parlamentu a s tím jednotlivé strany a hnutí představují své kandidátní... číst článek
Farský: Kdyby byl Schwarzenberg prezidentem, měla by ČR dnes velký náskok. Politolog úplně nesouhlasí Farský: Kdyby byl Schwarzenberg prezidentem, měla by ČR dnes velký náskok. Politolog úplně nesouhlasí Sobotní poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem nenávratně mizí v minulosti, vzpomínky na kníže... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek
zobrazit profil Michaela Opltová
Michaela Opltová
zobrazit profil Alena Šírová
Alena Šírová
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Angela Merkel
Angela Merkel