Věra Kovářová

Datum narození: 9. 7. 2020
Místo narození: Praha
Profese: politička hnutí STAN, od roku 2013 poslankyně
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí STAN Věra Kovářová, někdejší starostka obce Chýně, roku 2013 získala poslanecký mandát, který v letech 2017 a 2021 obhájila.

Po gymnáziu Věra Kovářová absolvovala zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a posléze v postgraduálním studiu dosáhla titulu MIM (Master of International Management). Věnovala se zejména vyučování němčiny a překladům.

VĚRA KOVÁŘOVÁ - MAJETEK, ÚSPORY A DLUHY?!

Kovářovou porazil Oberfalzer

Do komunální politiky se Věra Kovářová po předchozím neúspěchu dostala ve volbách 2006, kdy se stala zastupitelkou obce Chýně v okrese Praha-západ. V letech 2006 až 2008 byla místostarostou a poté dva roky starostkou. Ve volbách 2008 usedla do Zastupitelstva Středočeského kraje a post opakovaně obhájila.

V senátních volbách 2010 Věra Kovářová kandidovala za TOP 09 a hnutí STAN v obvodu č. 16 - Beroun. Postoupila sice do druhého kola, ale těsně prohrála s Jiřím Oberfalzerem z ODS.

Do Sněmovny Věra Kovářová roku 2010 neúspěšně kandidovala ve Středočeském kraji za TOP 09. Křeslo v dolní komoře získala v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, a to jako členka STAN na kandidátce TOP 09. Ve volbách 2017  a 2021 křeslo ve Sněmovně obhájila.

O VĚŘE KOVÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Věry Kovářové patří hra na flétnu, plavání nebo práce na zahradě.

Věra Kovářová je vdaná a má dceru.

 

Články o celebritě

Senát má nové vedení: Vystrčil potvrzen tajnou volbou jako předseda, v čele i Drahoš či Czernin Senát má nové vedení: Vystrčil potvrzen tajnou volbou jako předseda, v čele i Drahoš či Czernin Předsedou Senátu byl opětovně zvolen Miloš Vystrčil (ODS). Tak jako před dvěma lety neměl protikandi... číst článek
Dostálová o nominaci do čela Sněmovny: Ve hře bylo ještě jedno jméno. K volbě jen tak nedojde Dostálová o nominaci do čela Sněmovny: Ve hře bylo ještě jedno jméno. K volbě jen tak nedojde Exministryně Klára Dostálová (ANO) byla nominována na nového místopředsedu Sněmovny. Místo by mohla ... číst článek
Sněm STAN: Rakušan ustál kauzu Hlubuček! Obhájil křeslo, záda mu bude krýt Vlček Sněm STAN: Rakušan ustál kauzu Hlubuček! Obhájil křeslo, záda mu bude krýt Vlček Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) si dnes na mimořádném sněmu v Hradci Králové do svého čel... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Matěj Ondřej Havel
Matěj Ondřej Havel
zobrazit profil Josef Jadrný
Josef Jadrný
zobrazit profil Roman Onderka
Roman Onderka
zobrazit profil Jana Mračková Vildumetzová
Jana Mračková Vildumetzová
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil David Pražák
David Pražák