Věra Kovářová

Datum narození: 9. 7. 2020
Místo narození: Praha
Profese: politička hnutí STAN, od roku 2013 poslankyně
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí STAN Věra Kovářová, někdejší starostka obce Chýně, roku 2013 získala poslanecký mandát, který v letech 2017 a 2021 obhájila.

Po gymnáziu Věra Kovářová absolvovala zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a posléze v postgraduálním studiu dosáhla titulu MIM (Master of International Management). Věnovala se zejména vyučování němčiny a překladům.

VĚRA KOVÁŘOVÁ - MAJETEK, ÚSPORY A DLUHY?!

Kovářovou porazil Oberfalzer

Do komunální politiky se Věra Kovářová po předchozím neúspěchu dostala ve volbách 2006, kdy se stala zastupitelkou obce Chýně v okrese Praha-západ. V letech 2006 až 2008 byla místostarostou a poté dva roky starostkou. Ve volbách 2008 usedla do Zastupitelstva Středočeského kraje a post opakovaně obhájila.

V senátních volbách 2010 Věra Kovářová kandidovala za TOP 09 a hnutí STAN v obvodu č. 16 - Beroun. Postoupila sice do druhého kola, ale těsně prohrála s Jiřím Oberfalzerem z ODS.

Do Sněmovny Věra Kovářová roku 2010 neúspěšně kandidovala ve Středočeském kraji za TOP 09. Křeslo v dolní komoře získala v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, a to jako členka STAN na kandidátce TOP 09. Ve volbách 2017  a 2021 křeslo ve Sněmovně obhájila.

O VĚŘE KOVÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Věry Kovářové patří hra na flétnu, plavání nebo práce na zahradě.

Věra Kovářová je vdaná a má dceru.

 

Články o celebritě

Kar na Hradě po mši za Schwarzenberga: Bylo to důstojné, říká Vystrčil. Kovářová ulehla s covidem Kar na Hradě po mši za Schwarzenberga: Bylo to důstojné, říká Vystrčil. Kovářová ulehla s covidem V sobotu proběhlo ve svatovítské katedrále poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, po kterém r... číst článek
Politici se zapojili do potravinové sbírky: Babiš vyrazil s Vivien, Richterová a Výborný sami Politici se zapojili do potravinové sbírky: Babiš vyrazil s Vivien, Richterová a Výborný sami V sobotní podzimní sbírce potravin v Česku lidé v obchodech darovali 624 tun zboží, z toho 562 tun p... číst článek
Sedm nejvýraznějších žen české politiky: Která se obléká nejlépe a kde nakupují? Sedm nejvýraznějších žen české politiky: Která se obléká nejlépe a kde nakupují? Být ženou na české politické scéně není jednoduché. Nejenže dámy bojují s muži o moc, musí ale také ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Josef Bělica
Josef Bělica
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Helena Pešatová
Helena Pešatová
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial