Věra Kovářová | Celebwiki.cz

Věra Kovářová

Datum narození: 9. 7. 2020
Místo narození: Praha
Profese: politička hnutí STAN, od roku 2013 poslankyně
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí STAN Věra Kovářová, dlouholetá zastupitelka Středočeského kraje a někdejší starostka obce Chýně, roku 2013 získala křeslo v dolní komoře.

Po gymnáziu Věra Kovářová absolvovala zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a posléze v postgraduálním studiu dosáhla titulu MIM (Master of International Management). Věnovala se zejména vyučování němčiny a překladům.

VĚRA KOVÁŘOVÁ - MAJETEK, ÚSPORY A DLUHY?!

Do komunální politiky se Věra Kovářová po předchozím neúspěchu dostala ve volbách 2006, kdy se stala zastupitelkou obce Chýně v okrese Praha-západ. V letech 2006 až 2008 byla místostarostou a poté dva roky starostkou. Ve volbách 2008 usedla do Zastupitelstva Středočeského kraje a post opakovaně obhájila.

V senátních volbách 2010 Věra Kovářová kandidovala za TOP 09 a hnutí STAN v obvodu č. 16 - Beroun. Postoupila sice do druhého kola, ale těsně prohrála s Jiřím Oberfalzerem z ODS.

Do Sněmovny Věra Kovářová roku 2010 neúspěšně kandidovala ve Středočeském kraji za TOP 09. Křeslo v dolní komoře získala v předčasných volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, a to jako členka STAN na kandidátce TOP 09. Ve volbách 2017 mandát ve Sněmovně za hnutí STAN obhájila.

O VĚŘE KOVÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Věry Kovářové patří hra na flétnu, plavání nebo práce na zahradě.

Věra Kovářová je vdaná a má dceru.

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter