Miroslav Plevný | Celebwiki.cz
Miroslav Plevný

Miroslav Plevný

Datum narození: 12. 10. 1965
Místo narození: Cheb
Profese: pedagog, kandidát za STAN do Senátu ve volbách 2020
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Pedagog a politik Miroslav Plevný se v senátních volbách 2020 stal kandidátem hnutí STAN v obvodu číslo 3 - Cheb. Podobně jako do jiných voleb i do těchto vkročil jako nestraník.

Po Vysoké škole dopravy a spojů v Žilině, kde dosáhl titulů inženýr a doktor, získal Evropský titul v oboru dopravy na Technické univerzitě v Drážďanech. Miroslav Plevný roku 2005 habilitoval na své alma mater v oboru Informační a řídicí systémy.

Pedagog Miroslav Plevný byl od začátku března 2010 do konce února 2018 děkanem Západočeské univerzity v Plzni. Je autorem nebo spoluautorem několika publikací, mj. Výrobní a logistické systémy nebo Modelování a optimalizace v manažerském rozhodování.

Do politiky bezpartijní Miroslav Plevný vkročil roku 2002, kdy byl zvolen chebským zastupitelem. Post opakovaně obhájil. Za řadu let, co v něm setrval, vystřídal kandidátky několika subjektů, mj. Sdružení nezávislých, Volba pro město nebo Alternativa.

V letech 2006 až 2010 Miroslav Plevný zastával funkci místostarosty Chebu, do níž se vrátil po volbách 2018. Do Zastupitelstva Karlovarského kraje se po prvním neúspěch dostal napodruhé, tedy  roku 2008, a to za subjekt Alternativa pro kraj. Zasedal v něm do voleb 2016, v nichž nekandidoval.

Do senátních voleb 2020 si Miroslava Plevného vybralo hnutí STAN a vyslalo jej zabojovat o post v horní komoře za obvod č. 3 - Cheb.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

Další Ostatní

zobrazit profil Milan Kožíšek
Milan Kožíšek
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek
zobrazit profil Lady Dee Drahomíra Jůzová
Lady Dee Drahomíra Jůzová
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka