Michaela Marksová-Tominová | Celebwiki.cz

Michaela Marksová-Tominová

Datum narození: 20.3.1969
Místo narození: Praha
Profese: politička ČSSD
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička Michaela Marksová-Tominová, členka ČSSD, se ve vládě premiéra Bohuslava Sobotky stala ministryně práce a socialních věcí.

Absolventka Přírodovědecké fakulty UK v Praze Michaela Marksová-Tominová v polovině 90. let 20. století byla několik roků redaktorkou časopisu Cosmopolitan ve vydavatelství Stratosféra. V letech 1997 až 2004 pracovala jako ředitelka pro styk s veřejností v obecně prospěšné společnosti Gender Studies.

MICHAELA MARKSOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

V letech 2004 až 2006 Michaela Marksová působila ve funkci ředitelky odboru rodinné politiky na ministerstvu práce a sociálních věcí. Ve státní správě pak ještě pracovala od dubna 2009 do září 2010, kdy vedla odbor rovných příležitostí na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Michaela Marksová se veřejně vyjadřuje k postavení mužů a žen ve společnosti, k otázkám ženských práv a k rodinné politice. Na tato témata publikuje články a vystupuje v médiích. Je spoluautorkou knihy Na cestě do Evropské unie: průvodkyně nejen pro ženy a autorkou publikace Rodina a práce - jak je sladit a nezbláznit se.

MICHAELA MARKSOVÁ A HOMEOFFICE STRES

V roce 1997 vstoupila do ČSSD. Za tuto stranu pak neúspěšně kandidovala v komunálních volbách v roce 1998 do zastupitelstva městské části Praha 10. Michaela Marksová-Tominová uspěla až ve volbách 2006, kdy se dostala do zastupitelstva městské části Praha 2. Znovu zvolena byla ve volbách 2010. V letech 2010 až 2012 pak zastávala funkci místostarostky Prahy 2.

V rámci stínové vlády ČSSD působila jako mluvčí pro lidská práva a menšiny. Ve volbách 2013 kandidovala v hlavním městě Praze za ČSSD na 11. místě, ale do Sněmovny se nedostala. V lednu 2014 ji Bohuslav Sobotka poté, co se vzdal nominace Petr Krčál, vybral z pěti kandidátek jako nominantku na ministryni práce a sociálních věcí do své vznikající vlády. Dne 29. ledna 2014 byla Michaela Marksová-Tominová do této funkce jmenována.

O MICHAELE MARKSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Michaela Marksová-Tominová stala lídryní kandidátky sociálních demokratů v Libereckém kraji. 

Michaela Marksová-Tominová je vdaná a má dvě dcery. Je neteří filozofa Julia Tomina a jeho manželky, spisovatelky Zdeny Tominové, bývalé mluvčí Charty 77.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Petříček chce přesvědčit Zemana, od Pocheho se ale úplně neodpoutá. Bude ministrem? Petříček chce přesvědčit Zemana, od Pocheho se ale úplně neodpoutá. Bude ministrem? Už za týden bude možná ministrem zahraničí. Otec dvou dětí, sedmatřicetiletý nastupující politik… číst článek
Problém s nepřizpůsobivými i „šmejdy“ z ubytoven: Přístup Kladna či Ústí budí vášně Problém s nepřizpůsobivými i „šmejdy“ z ubytoven: Přístup Kladna či Ústí budí vášně V českých městech se rozhořel boj s obchodníky s chudobou, tedy „šmejdy“ z ubytoven. A také proti… číst článek
RODIČOVSKÝ  PŘÍSPĚVEK: 260 tisíc na dítě! RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK: 260 tisíc na dítě! Rodičovský příspěvek se zvýší na 300 tisíc korun! Nad prohlášením vlády zajásalo srdce těch, kdo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek