Jan Chvojka | Celebwiki.cz

Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš to schytává za „superministra“. „Vedou nás nemehla,“ útočí opozice kvůli dopravě Babiš to schytává za „superministra“. „Vedou nás nemehla,“ útočí opozice kvůli dopravě Chystá se velké vládní slučování. Ke jmenování vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) ministrem dopravy… číst článek
Maláčová u zvýšení rodičáku „vyměkla“, pětina rodin ostrouhá. ČSSD u ANO neuspěla Maláčová u zvýšení rodičáku „vyměkla“, pětina rodin ostrouhá. ČSSD u ANO neuspěla Sociální demokracie při jednáních s ANO neprosadila společné hlasování pro širší senátní verzi zvýšení… číst článek
„Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli „Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli Opoziční lídři se v úterý sešli, aby řešili situaci kolem auditu o údajném střetu zájmů Andreje Babiše… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší