Jan Chvojka | Celebwiki.cz

Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Přiznání ANO a ČSSD: Na rozšíření EET nebyly hlasy.  Kalousek: Nedůstojné divadlo Přiznání ANO a ČSSD: Na rozšíření EET nebyly hlasy. Kalousek: Nedůstojné divadlo Rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) v úterý zamířilo do finále. K přehlasování senátního… číst článek
ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho konání… číst článek
Hašek radí za ministra Jandáka, ten se směje. Šmarda zmínil „poplivaného chudáka“ Hašek radí za ministra Jandáka, ten se směje. Šmarda zmínil „poplivaného chudáka“ Michal Šmarda (ČSSD) již nechce být kandidátem ČSSD na ministra kultury. A tak musí hledat sociální… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula