Jakub Landovský | Celebwiki.cz

Jakub Landovský

Datum narození: 5. 9. 1976
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, advokát, politolog, vysokoškolský pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Jakub Landovský, od března 2015 náměstek ministra obrany, se ve volbách 2018 stal pražským lídrem ČSSD, tudíž jejím kandidátem na post primátora české metropole.

Na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) v Praze Jakub Landovský získal tituly Mgr., Ph.D. a PhDr., titul magistra práv pak na Západočeské univerzitě v Plzni.

JAKUB LANDOVSKÝ - SLÍBIL REZIDENTŮM MHD ZDARMA

V roce 2000 Jakub Landovský začal působit na ministerstvu zahraničních věcí mj. jako asistent zvláštního zpravodaje pro lidská práva v bývalé Jugoslávii Jiřího Dienstbiera. Krátce byl vědeckým pracovníkem na Oregon State University v USA či konzultantem United Nations Development Program.

Mezi roky 2007 a 2010 Jakub Landovský radil předsedovi zahraničního výboru Sněmovny, jímž byl tehdy Jan Hamáček.

V letech 2008 až 2013 byl Jakub Landovský advokátním koncipientem v AK Marek Legal. Po advokátních zkouškách v roce 2014 začal působit v AK Landovský a přednášet na FSV UK.

Záhy se Jakub Landovský stal poradcem náměstka ministra obrany a v březnu 2015 postoupil na post náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie tehdejšího ministra Martina Stropnického, poté i jeho nástupců Karly Šlechtové a Lubomíra Metnara.

Roku 2006 Jakub Landovský vstoupil do ČSSD. V únoru 2012 zveřejnil společně s Jiřím Dienstbierem ml. výzvu Živá socdem, která kritizovala klientelistické poměry v pražské sociální demokracii. Během kampaně před prezidentskými volbami 2013 dělal Jiřímu Dienstbierovi ml. mluvčího.

V komunálních volbách 2018 se Jakub Landovský stal pražským lídrem ČSSD, a tím kandidátem strany na post primátora české metropole.

O JAKUBOVI LANDOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Jakuba Landovského patří cyklistika a basketbal.

Jakub Landovský, syn Pavla Landovského, herce, dramatika, disidenta a chartisty, je ženatý a má tři děti.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová