Kateřina Valachová

Datum narození: 15. 9. 1976
Místo narození: Brno
Profese: politička ČSSD, 17. ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička ČSSD Kateřina Valachová byla od června 2015 dva roky ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky. V letech 2017 až 2021 zasedala ve Sněmovně.

Absolvovala právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde získala doktorát v oboru správní právo. Poté Kateřina Valachová mj. vyučovala správní vědy a správní právo.

KATEŘINA VALACHOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Jako právnička Kateřina Valachová (členka ČSSD od roku 2015) působila na Magistrátu města Brna nebo v kanceláři ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského. Krátce byla ředitelkou legislativního odboru Kanceláře Senátu PČR.

V únoru 2014 se stala náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera. Od 1. března 2014 pak byla Kateřina Valachová jmenována místopředsedkyní Legislativní rady vlády. Jako náměstkyně se podílela na přípravě služebního zákona.

Po odvolání Marcela Chládka ji navrhl tehdejší premiér Bohuslav Sobotka na post ministrině školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Do funkce ji prezident Miloš Zeman jmenoval 17. června 2015. V květnu 2017 se Kateřina Valachová rozhodla podat demisi, a to kvůli aféře kolem dotací do sportu.

V parlamentních volbách 2017 Kateřina Valachová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2021 ČSSD pohořela, do dolní komory se vůbec nedostala.

O KATEŘINĚ VALACHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kateřina Valechová je vdaná. Má dcery Kateřinu a Petru.

 

Články o celebritě

Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V... číst článek
Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Stará Sněmovna je minulostí, ať žije nová. Staří poslanci už vyklidili kanceláře, stěhují se do nich... číst článek
Poslední den s poslanci KSČM a ČSSD. Sněmovna v současné podobě končí Poslední den s poslanci KSČM a ČSSD. Sněmovna v současné podobě končí Sněmovna v předvolebním složení dnes končí. Poslední den v roli poslanců stráví mimo jiné zástupci Č... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Klára Kocmanová
Klára Kocmanová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Lubomír Štěpán
Lubomír Štěpán