Kateřina Valachová

Datum narození: 15. 9. 1976
Místo narození: Brno
Profese: politička ČSSD, 17. ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička ČSSD byla od června 2015 dva roky ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky. V roce 2017 získala křeslo ve Sněmovně.

Absolvovala právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde získala doktorát v oboru správní právo. Poté Kateřina Valachová mj. vyučovala správní vědy a správní právo.

KATEŘINA VALACHOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Jako právnička Kateřina Valachová (členka ČSSD od roku 2015) působila na Magistrátu města Brna nebo v kanceláři ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského. Krátce byla ředitelkou legislativního odboru Kanceláře Senátu PČR.

V únoru 2014 se stala náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera. Od 1. března 2014 pak byla Kateřina Valachová jmenována místopředsedkyní Legislativní rady vlády. Jako náměstkyně se podílela na přípravě služebního zákona.

Po odvolání Marcela Chládka ji navrhl tehdejší premiér Bohuslav Sobotka na post ministrině školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Do funkce ji prezident Miloš Zeman jmenoval 17. června 2015. V květnu 2017 se Kateřina Valachová rozhodla podat demisi, a to kvůli aféře kolem dotací do sportu.

V parlamentních volbách 2017 Kateřina Valachová získala poslanecký mandát.

O KATEŘINĚ VALACHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kateřina Valechová je vdaná. Má dcery Kateřinu a Petru.

 

Články o celebritě

Děsivá předloha Ochránce: Při útěku umlátil vychovatelku! Děsivá předloha Ochránce: Při útěku umlátil vychovatelku! Včerejší epizoda televizního seriálu Ochránce měla, podobně jako další díly, předlohu v reálném příp... číst článek
Obědy zdarma a vyšší platy? Sliby učitelům, žákům i rodičům před volbami přehledně Obědy zdarma a vyšší platy? Sliby učitelům, žákům i rodičům před volbami přehledně Je to už předvolební kolorit. Politici opět slibují učitelům, že se budou mít lépe, žákům, že budou ... číst článek
Plavání bez podmínek, sport bez rozestupů: Vojtěch řekl novinky pro žáky ze stejné školy Plavání bez podmínek, sport bez rozestupů: Vojtěch řekl novinky pro žáky ze stejné školy Na společné plavání budou moct děti z jedné školy od pondělí 13. září bez testů, při sportu pak nebu... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Podal
Zdeněk Podal
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Alena Šírová
Alena Šírová
zobrazit profil Vítězslav Schrek
Vítězslav Schrek
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová