Kateřina Valachová

Datum narození: 15. 9. 1976
Místo narození: Brno
Profese: politička ČSSD, 17. ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička ČSSD Kateřina Valachová byla od června 2015 dva roky ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky. V letech 2017 až 2021 zasedala ve Sněmovně.

Absolvovala právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde získala doktorát v oboru správní právo. Poté Kateřina Valachová mj. vyučovala správní vědy a správní právo.

KATEŘINA VALACHOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Jako právnička Kateřina Valachová (členka ČSSD od roku 2015) působila na Magistrátu města Brna nebo v kanceláři ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského. Krátce byla ředitelkou legislativního odboru Kanceláře Senátu PČR.

V únoru 2014 se stala náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera. Od 1. března 2014 pak byla Kateřina Valachová jmenována místopředsedkyní Legislativní rady vlády. Jako náměstkyně se podílela na přípravě služebního zákona.

Po odvolání Marcela Chládka ji navrhl tehdejší premiér Bohuslav Sobotka na post ministrině školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Do funkce ji prezident Miloš Zeman jmenoval 17. června 2015. V květnu 2017 se Kateřina Valachová rozhodla podat demisi, a to kvůli aféře kolem dotací do sportu.

V parlamentních volbách 2017 Kateřina Valachová získala poslanecký mandát. Ve volbách 2021 ČSSD pohořela, do dolní komory se vůbec nedostala.

O KATEŘINĚ VALACHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kateřina Valechová je vdaná. Má dcery Kateřinu a Petru.

 

Články o celebritě

Líté boje o Hrad se blíží! Kalousek: NEMÁM ŠANCI! Líté boje o Hrad se blíží! Kalousek: NEMÁM ŠANCI! Ten, který za všechno může. To je jedno z přízvisek, které má exšéf »topky« Miroslav Kalousek (61). ... číst článek
Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V... číst článek
Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Česko po volbách: Šlechtová s novým tetováním, Dolejš bez práce a Schillerová najednou v ANO Stará Sněmovna je minulostí, ať žije nová. Staří poslanci už vyklidili kanceláře, stěhují se do nich... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Aleš Dufek
Aleš Dufek
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Ladislav Hynek
Ladislav Hynek
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek