Stanislav Štech | Celebwiki.cz

Stanislav Štech

Datum narození: 23. 8. 1954
Místo narození: Podbořany
Profese: politik za ČSSD, vysokoškolský profesor
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Stanislav Štech, nestraník za ČSSD, se čtyři měsíce před parlamentními volbami 2017 stal ministrem školství. Ve funkci nahradil Kateřinu Valachovou, která na post rezignovala.

Po oboru psychologie na Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Stanislav Štech na alma mater získal ještě za totality tituly PhDr. a CSc. v oboru psychologie práce a řízení. V letech 2003 až 2015 působil jako prorektor UK. Byl navržen na úřad rektora, avšak neuspěl. Hlavou Karlovy univerzity se 25. října 2013 stal profesor Tomáš Zima.

V letech 1983 až 1990 byl Stanislav Štech členem KSČ. Ve volbách 2014 se jako nestraník za ČSSD pokusil získat křeslo v Senátu v obvodu č. 21 – Praha 5. Nepostoupil do 2. kola. Od března 2014 spolupracoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou jako poradce pro oblast sociálních věcí, vědy a výzkumu, školství, zdravotnictví a rovných příležitostí.

V červenci 2015 se profesor psychologie Stanislav Štech stal náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové (ČSSD), kterou 21. června 2017 ve vládě Bohuslava Sobotky nahradil. Kateřina Valachová se rozhodla pro rezignaci kvůli policií vyšetřovaným machinacím s dotacemi do sportu.

O STANISLAVU ŠTECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Vysokoškolský pedagog a politik Stanislav Štech je držitelem prestižního francouzského vyznamenání, a to Řádu Akademických palem. Získal jej za významný příspěvek k posílení česko-francouzské vědecké spolupráce.

Stanislav Štech je ženatý. S manželkou Danou má dvě děti.

 

Články o celebritě

Po průšvihu s maturitami dostal šéf Cermatu padáka. Ministr ho odvolal Po průšvihu s maturitami dostal šéf Cermatu padáka. Ministr ho odvolal Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) odvolal z funkce ředitele Centra pro zjišťování výsledk... číst článek
V přijímačkách na střední byla chyba. „Nebetyčný průšvih“ ovlivnil osudy až 721 žáků V přijímačkách na střední byla chyba. „Nebetyčný průšvih“ ovlivnil osudy až 721 žáků Kdo se ve školství těšil na prodloužený víkend a pěkné počasí, v pátek vpodvečer zaplakal. Ukázalo s... číst článek
Feri chce pomoci studentům na kolejích: Ať bydlí důstojně! Půjdou tam miliardy? Feri chce pomoci studentům na kolejích: Ať bydlí důstojně! Půjdou tam miliardy? Znají to mnozí vysokoškoláci. Někde si žijí studenti v pohodlí, jinde sdílí omšelé pokoje s nábytkem... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Filip Ušák
Filip Ušák
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Václav Heřman
Václav Heřman
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová