Stanislav Štech | Celebwiki.cz

Stanislav Štech

Datum narození: 23.8.1954
Místo narození: Podbořany
Profese: politik za ČSSD, vysokoškolský profesor
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Stanislav Štech, nestraník za ČSSD, se čtyři měsíce před parlamentními volbami 2017 stal ministrem školství. Ve funkci nahradil Kateřinu Valachovou, která na post rezignovala.

Po oboru psychologie na Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Stanislav Štech na alma mater získal ještě za totality tituly PhDr. a CSc. v oboru psychologie práce a řízení. V letech 2003 až 2015 působil jako prorektor UK. Byl navržen na úřad rektora, avšak neuspěl. Hlavou Karlovy univerzity se 25. října 2013 stal profesor Tomáš Zima.

V letech 1983 až 1990 byl Stanislav Štech členem KSČ. Ve volbách 2014 se jako nestraník za ČSSD pokusil získat křeslo v Senátu v obvodu č. 21 – Praha 5. Nepostoupil do 2. kola. Od března 2014 spolupracoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou jako poradce pro oblast sociálních věcí, vědy a výzkumu, školství, zdravotnictví a rovných příležitostí.

V červenci 2015 se profesor psychologie Stanislav Štech stal náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové (ČSSD), kterou 21. června 2017 ve vládě Bohuslava Sobotky nahradil. Kateřina Valachová se rozhodla pro rezignaci kvůli policií vyšetřovaným machinacím s dotacemi do sportu.

O STANISLAVU ŠTECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Vysokoškolský pedagog a politik Stanislav Štech je držitelem prestižního francouzského vyznamenání, a to Řádu Akademických palem. Získal jej za významný příspěvek k posílení česko-francouzské vědecké spolupráce.

Stanislav Štech je ženatý. S manželkou Danou má dvě děti.

 

Články o celebritě

V přijímačkách na střední byla chyba. „Nebetyčný průšvih“ ovlivnil osudy až 721 žáků V přijímačkách na střední byla chyba. „Nebetyčný průšvih“ ovlivnil osudy až 721 žáků Kdo se ve školství těšil na prodloužený víkend a pěkné počasí, v pátek vpodvečer zaplakal. Ukázalo… číst článek
Feri chce pomoci studentům na kolejích: Ať bydlí důstojně! Půjdou tam miliardy? Feri chce pomoci studentům na kolejích: Ať bydlí důstojně! Půjdou tam miliardy? Znají to mnozí vysokoškoláci. Někde si žijí studenti v pohodlí, jinde sdílí omšelé pokoje s nábytkem,… číst článek
Babiš uvádí nové ministry. Chtějí si došlápnout na inkluzi, soukromé školy i potraviny Babiš uvádí nové ministry. Chtějí si došlápnout na inkluzi, soukromé školy i potraviny Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl v pondělí další ministry do funkce. Česko má nového ministra školství… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek