Jan Zahradník | Celebwiki.cz

Jan Zahradník

Datum narození: 23. 3. 1949
Místo narození: České Budějovice
Profese: pedagog, politik ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pedagog a politik Jan Zahradník byl prvním jihočeským hejtmanem. Občanská demokratická strana jej nasadila jako lídra do parlamentních voleb 2017 za Jihočeský kraj.

Do politiky Jan Zahradník vstoupil v roce 1989 - zakládal Občanské fórum středoškolských učitelů Jihočeského kraje. V roce 1990 se stal zastupitelem města České Budějovice. Do ODS vstoupil roku 1991. V roce 2000 byl zvolen prvním hejtmanem nově vzniklého Jihočeského kraje, tuto funkci vykonával do roku 2008. V letech 2009 až 2011 byl prorektorem pro zahraniční vztahy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Poté vyučoval jako odborný asistent na Katedře matematiky Pedagogické fakulty.

VĚČNÝ STUDENT JAN ZAHRADNÍK

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl Jan Zahradník přednostními hlasy voličů zvolen z jedenáctého místa kandidátky ODS v Jihočeském kraji a stal se poslancem. V ODS platí za experta na životní prostředí. V krajských volbách 2016 jej stejně jako v parlamentních 2017 ODS nasadila jako lídra za Jihočeký kraj.

O JANU ZAHRADNÍKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Českobudějovický rodák Jan Zahradník vysokoškolské vzdělání získal na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru učitelství matematiky a fyziky. Po ukončení studií pracoval jako středoškolský učitel na Gymnáziu J. V. Jirsíka. Následně založil soukromé Česko-anglické gymnázium, jehož byl do roku 2000 ředitelem.

Jan Zahradník je ženatý, má dvě dospělé dcery a tři vnučky.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Václav Heřman
Václav Heřman
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč