Jan Zahradník | Celebwiki.cz

Jan Zahradník

Datum narození: 23.3.1949
Místo narození: České Budějovice
Profese: pedagog, politik ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pedagog a politik Jan Zahradník byl prvním jihočeským hejtmanem. Občanská demokratická strana jej nasadila jako lídra do parlamentních voleb 2017 za Jihočeský kraj.

Do politiky Jan Zahradník vstoupil v roce 1989 - zakládal Občanské fórum středoškolských učitelů Jihočeského kraje. V roce 1990 se stal zastupitelem města České Budějovice. Do ODS vstoupil roku 1991. V roce 2000 byl zvolen prvním hejtmanem nově vzniklého Jihočeského kraje, tuto funkci vykonával do roku 2008. V letech 2009 až 2011 byl prorektorem pro zahraniční vztahy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Poté vyučoval jako odborný asistent na Katedře matematiky Pedagogické fakulty.

VĚČNÝ STUDENT JAN ZAHRADNÍK

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl Jan Zahradník přednostními hlasy voličů zvolen z jedenáctého místa kandidátky ODS v Jihočeském kraji a stal se poslancem. V ODS platí za experta na životní prostředí. V krajských volbách 2016 jej stejně jako v parlamentních 2017 ODS nasadila jako lídra za Jihočeký kraj.

O JANU ZAHRADNÍKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Českobudějovický rodák Jan Zahradník vysokoškolské vzdělání získal na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru učitelství matematiky a fyziky. Po ukončení studií pracoval jako středoškolský učitel na Gymnáziu J. V. Jirsíka. Následně založil soukromé Česko-anglické gymnázium, jehož byl do roku 2000 ředitelem.

Jan Zahradník je ženatý, má dvě dospělé dcery a tři vnučky.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Jan Keller
Jan Keller
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič