Jan Vitula | Celebwiki.cz
Jan Vitula

Jan Vitula

Datum narození: 3. 11. 1968
Místo narození: Brno
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Starosta Židlochovic Jan Vitula, který nějakou dobu souzněl se Stranou zelených, se stal kandidátem TOP 09 v krajských volbách na jihomoravského hejtmana.

Brněnský rodák Jan Vitula v roce 1998 získal křeslo místostarosty Židlochovic a o dva roky později člena nově vzniklého zastupitelstva Jihomoravského kraje, kde čtyři roky působil jako předseda finančního výboru. Jan Vitula se podílel na vzniku regionální inovační strategie. V letech 2006 až 2008 byl poprvé starostou Židlochovic a v letech 2008 až 2014 opět místostarostou. Po komunálních volbách 2014 obhájil post starosty.

Po nástupu Ondřeje Lišky (ze Strany zelených) na ministerstvo školství se zde Jan Vitula stal vrchním ředitelem sekce zodpovědné za strukturální fondy. Po nástupu ministra Josefa Dobeše z ministerstva odešel a přístup tohoto šéfa resortu k čerpání evropských fondů kritizoval.

Absolvent Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity Jan Vitula pracoval v bankovním sektoru a krátce působil i v soukromé firmě. Na podzim roku 2011 byl jmenován kvestorem Masarykovy univerzity, kde upoutal snahou o restukturalizaci Ústavu výpočetní techniky - odvolal téměř 30 let působícího ředitele doc. Václava Račanského a všechny jeho zástupce. Na funkci kvestora Jan Vitula rezignoval v březnu 2012, tedy poté, co se vrátil do politiky. Na konci listopadu 2012 jej ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová jmenovala svým prvním náměstkem. V březnu 2013 však bylo rozhodnuto, že ve funkci náměstka skončí a od dubna 2013 se stane ředitelem Fondu dalšího vzdělávání. Ani na tomto postu se ale dlouho neohřál: 12. července 2013 ho ministr František Koníček odvolal. Bylo to pouhé dva dny po nástupu vlády Jiřího Rusnoka.

Do voleb 2016 šel Jan Vitula (člen TOP 09 od roku 2012) jako lídr společné kandidátky TOP 09 a Žít Brno v Jihomoravském kraji.

Jan Vitula je ženatý a má dvě dcery.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Hodáč
Pavel Hodáč
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha