Lydie Franka Bartošová

Datum narození: 9. 1. 1983
Přezdívka: Kněžka chaosu
Místo narození: České Budějovice
Profese: politička České pirátské strany, knihovnice

Související celebrity

Životopis

Lydie Franka Bartošová, přezdívaná Kněžka chaosu, ve volbách 2018 získala křeslo v Zastupitelstvu městské části Praha 2.

Knihovnice Lydie Franka Bartošová, rozená Lydie Hejnová, se věnuje feministickým otázkám a bojuje za rovná práva žen. V roce 2016 např. organizovala v Praze demonstraci proti zákazu potratů v Polsku. Pracovala jako učitelka v mateřské školce, posléze knihovnice na Českém vysokém učení technickém.

LYDIE FRANKA BARTOŠOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Bartošová se do Sněmovny nedostala

V parlamentních volbách 2017 Lydie Franka Bartošová byla na 10. místě pražské kandidátky, a jelikož nenasbírala dostatek preferenčním hlasů, poslanecký mandát nezískala.

Kromě pražského volebního lídra Jakuba Michálka se do Sněmovny dostali ještě další čtyři piráti. Předseda Ivan Bartoš do křesla v dolní komoře usedl jako jednička České pirátské strany ve Středočeském kraji.

Po komunálních volbách 2018 členka Pirátů od roku 2012 Lydie Franka Bartošová zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2.

Svatba na výročí pádu totality

Za předsedu Pirátů Ivana Bartoše se Lydie Franka, přezdívaná Kněžka chaosu, provdala na 26. výročí Sametové revoluce 1989, 17. listopadu 2015. Svatba se uskutečnila v husitském kostele sv. Václava na Zderaze.

„Manželka je krásná, chytrá, křehká, ale dokáže být i tvrdá. Je učitelka v mateřské školce. Sdílíme spolu základní životní hodnoty i ideály. Tolerance, sociální cítění, smysl pro spravedlnost, touhu po svobodě, rebelství. Ale hlavně se spolu smějeme a jsme kamarádi. To je podle mě nejdůležitější,“ pochlubil se tehdy novopečený ženáč.

O LYDII FRANCE BARTOŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dva roky po svatbě Ivan Bartoš prozradil, že s manželkou plánují vlastní dítě. Jedno už vychovávali: Lydiinu dceru Amélii. V srpnu 2020 se páru narodil syn Bertram.

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Marcela Melková
Marcela Melková
zobrazit profil Zdeněk Matušek
Zdeněk Matušek
zobrazit profil Miroslav Sládek
Miroslav Sládek
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka