Josef Skála

Datum narození: 27. 5. 1952
Profese: politik KSČM, podnikatel, novinář, vysokoškolský pedagog
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik KSČM Josef Skála, dlouholetý člen totalitní KSČ a ideový spolupracovník StB, se roku 2018 stal signatářem levicové platformy Restart.

Poté, co Josef Skála vystudoval obor žurnalistika na Univerzitě Karlově v Praze, na ní přednášel filozofii. Ještě jako student vstoupil do tehdejší totalitní KSČ. Ze strany vystoupil po dvaceti letech, kdy se stal členem KSČM, což bylo roku 1990.

JOSEF SKÁLA - PROMLUVIL O STB ČI O VRAŽDĚ HORÁKOVÉ

Ve svém životopisu ze 70. let 20. století Josef Skála mj. uvedl: „Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti.“

Po Sametové revoluci 1989 Josef Skála začal podnikat a vydávat internetové revue StřípkyZeSvěta.cz. Ještě za totality napsal několik publikací (např. Postřehy a fikce George Orwella). Byl veden v systému evidence zájmových osob StB, a to jako ideový spolupracovník, což popřel.

Ve volbách 2006 a 2010 Josef Skála kandidoval za KSČM do Sněmovny, ale neuspěl. Stejně dopadl ve volbách do Evropského parlamentu 2014. V květnu 2016 i v dubnu 2018 prohrál boj o předsednictví strany s Vojtěchem Filipem. Opakovaně byl místopředsedou strany.

O JOSEFU SKÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve straně Josef Skála platí za zástupce ultrakonzervativního křídla a tradicionalistu. V České televizi obhajoval výroky Marty Semelové. Patří mezi stoupence prezidenta USA Donalda Trumpa. Roku 2018 se stal signatářem levicové platformy Restart.

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Jiří Kohoutek
Jiří Kohoutek
zobrazit profil Lukáš Mareš
Lukáš Mareš
zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek