Lubomír Metnar | Celebwiki.cz

Lubomír Metnar

Datum narození: 6.10.1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017 jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě. V roce 2018 jej prezident Zeman posadil do křesla ministra obrany.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiš, která však nezískala důvěru. Tatéž hlava státu jej  27. června 2018 vyslala do křesla minnistra obrany.

 

Články o celebritě

Zeman bude přemlouvat na Hradě „bandu čtyř“. Chce dál oduznání Kosova Zeman bude přemlouvat na Hradě „bandu čtyř“. Chce dál oduznání Kosova Na Pražském hradě se ve čtvrtek sejdou nejvyšší ústavní činitelé a opět proberou českou zahraniční… číst článek
Zeman dá metál Kusturicovi a naštval Kosovo: To odvolalo účast na summitu V4 Zeman dá metál Kusturicovi a naštval Kosovo: To odvolalo účast na summitu V4 Prezident Miloš Zeman ocení státním vyznamenáním známého srbského režiséra Emira Kusturicu. Hlava… číst článek
Zeman do Bělehradu vzal ministry i Foldynu. První dámu zastavilo mateřství Zeman do Bělehradu vzal ministry i Foldynu. První dámu zastavilo mateřství Osobnímu přivítání na letišti se dostalo prezidentu Miloši Zemanovi (74). Po přistání na něho na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík