Lubomír Metnar | Celebwiki.cz

Lubomír Metnar

Datum narození: 6.10.1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017 jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě. V roce 2018 jej prezident Zeman posadil do křesla ministra obrany.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiš, která však nezískala důvěru. Tatéž hlava státu jej  27. června 2018 vyslala do křesla minnistra obrany.

 

Články o celebritě

Hamáček ukázal NATO dlouhý nos: Se splněním závazku dvou procent HDP na obranu nepočítá Hamáček ukázal NATO dlouhý nos: Se splněním závazku dvou procent HDP na obranu nepočítá Český vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) nepočítá s tím, že Česko bude v roce 2024 dávat na obranu dvě… číst článek
Metnarův náměstek neustál kritiku za drahé radary. Říha rezignoval, pochybení ale odmítá Metnarův náměstek neustál kritiku za drahé radary. Říha rezignoval, pochybení ale odmítá Náměstek ministra obrany Filip Říha ve středu rezignoval na svou funkci. V tiskové zprávě to uvedlo… číst článek
Babiš často nechodí do práce, útočil Michálek. Premiéra naštval „totální nesmysl“ Babiš často nechodí do práce, útočil Michálek. Premiéra naštval „totální nesmysl“ Premiér Andrej Babiš (ANO) opět nedorazil na písemné interpelace do Sněmovny, na ústní však přišel.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch