Lubomír Metnar | Celebwiki.cz

Lubomír Metnar

Datum narození: 6. 10. 1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017 jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě. V roce 2018 jej prezident Zeman posadil do křesla ministra obrany.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiš, která však nezískala důvěru. Tatéž hlava státu jej  27. června 2018 vyslala do křesla minnistra obrany.

 

Články o celebritě

Babiše a ministry čeká jednání s epidemiology. O zkrácení karantény i návratu roušek od září Babiše a ministry čeká jednání s epidemiology. O zkrácení karantény i návratu roušek od září Epidemiologové a hygienici s premiérem Andrejem Babišem (ANO) během zasedání vládní rady pro zdravot... číst článek
Pompeo v Česku: Pivo, kritika za roušky i naštvaná Čína. A žena s Babišovou měnily boty Pompeo v Česku: Pivo, kritika za roušky i naštvaná Čína. A žena s Babišovou měnily boty Uctění amerických vojáků, české pivo, jednání se státníky, ale i naštvání Číny. To všechno stihl ame... číst článek
Pompeo před Babišem zdvihl prst na Čechy. A Vystrčilovi vysekl poklonu za Tchaj-wan Pompeo před Babišem zdvihl prst na Čechy. A Vystrčilovi vysekl poklonu za Tchaj-wan Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se shodl s premiérem Andrejem Babišem, že Rusko se snaží zničit de... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba