Lubomír Metnar

Datum narození: 6. 10. 1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší policista Lubomír Metnar byl v letech 2017 až 2021 ministrem v Babišově menšinové vládě, nejprve vnitra a poté obrany. V roce 2021 získal poslanecký mandát.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Lubomír Metnar dostal vyznamenání

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiš, která však nezískala důvěru. Tatáž hlava státu jej 27. června 2018 vyslala do křesla minnistra obrany.

V parlamentních volbách 2021 Lubomír Metnar získal poslanecký mandát. V Babišově vládě skončil v prosinci téhož roku, kdy nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

 

Články o celebritě

Důchody se znovu zvýší i v září! Nouzový stav kvůli uprchlíkům prodloužila vláda do prázdnin Důchody se znovu zvýší i v září! Nouzový stav kvůli uprchlíkům prodloužila vláda do prázdnin Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od září znovu kvůli vysoké inflaci mimořádně ... číst článek
Další pomoc Česka: Stanová městečka pro uprchlíky a zbraně pro Ukrajinu. Zelenskému to volal Fiala Další pomoc Česka: Stanová městečka pro uprchlíky a zbraně pro Ukrajinu. Zelenskému to volal Fiala Ministerstvo obrany zvažuje vybudování armádních stanových městeček pro uprchlíky, uvedla v neděli v... číst článek
Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovna by dnes mohla zahájit úvodní debatu o zavedení možnosti korespondenční volby poslanců a pre... číst článek

Další Politici

zobrazit profil David Smoljak
David Smoljak
zobrazit profil Jaroslav Červinka
Jaroslav Červinka
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil