Lubomír Metnar | Celebwiki.cz

Lubomír Metnar

Datum narození: 6. 10. 1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017 jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě. V roce 2018 jej prezident Zeman posadil do křesla ministra obrany.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiš, která však nezískala důvěru. Tatéž hlava státu jej  27. června 2018 vyslala do křesla minnistra obrany.

 

Články o celebritě

Hygiena uzavřela účet za Zemanovou schůzkou v Lánech. Prohřešek „přikryl“ soud Hygiena uzavřela účet za Zemanovou schůzkou v Lánech. Prohřešek „přikryl“ soud Vyšetřování schůzky expertního týmu prezidenta Miloše Zemana v Lánech v době koronavirových opatření... číst článek
Účet za koronavirus v Česku? Dary od majitelů Blesku a přes 7 miliard výdajů. Vláda dál nakupuje Účet za koronavirus v Česku? Dary od majitelů Blesku a přes 7 miliard výdajů. Vláda dál nakupuje Účtenka, která se jen tak nevidí! Za koronavirovou pandemii se musela plácnout přes kapsu hlavně min... číst článek
Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR? Jak naložit s letošní dovolenou? Velké cestovky Exim Tours a Fischer již kvůli pandemii koronaviru z... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King